Bacak Yapınıza Göre Çorap Seçmenin Püf Noktaları

tarafından
4054
Bacak Yapınıza Göre Çorap Seçmenin Püf Noktaları

Bacak Yapınıza Göre Çorap Seçmenin Püf Noktaları
Çoraplar bacaklarımızı kışın soğuktan koruyan kalkanlar, yazın kıyafetleri tamamlayan giyeceklerdir. Bacakları sarıp sarmalarken, üzerlerindeki desen ve motiflerle, içinde gezinilen çağı sembolize eder, modayı yaşatır, yerine göre şık, bazen seksi, kimi zaman çocuksu, sevimli, kimi zaman da spor, rahat, abiye, marjinal, klasik, geleneksel, çılgın ve özgür bir kimlik çizmemize yardımcı olurlar.

Bacak-Yapınıza-Göre-Çorap-Seçmenin-Püf-Noktaları1

Her zamana, ortama, mekana göre giyilen çorap türleri farklıdır. Bu farklılık bacak anatomisi için de geçerlidir. Kalın, ince, uzun, kısa bacaklar için, seçilecek çorap desenleri farklı ve bacak yapısına uyumlu olursa, hem ufak tefek kusurlar gizlenmiş, hem de çoraplar hem ihtiyaca hem de göze hitap etmiş olur.

İnce Bacaklar için: Eğer bacaklarınız inceyse ve bu durumdan şikayetçiyseniz, iri, geniş ve gösterişli motiflerle bezenmiş çoraplar tam size göredir. Bu iri motifler hem illüzyon oluşturarak bacaklarınızı ideal ölçülere yakın gösterecek, hem de dikkati bu geniş desenlere çekerek, bacaklarınızın inceliğini perdeleyecektir. İri fitilli, kalın çizgili, farklı ve değişik desenlerdeki neşeli çorapları  gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

Bacak-Yapınıza-Göre-Çorap-Seçmenin-Püf-Noktaları3

[reklam id=1]

Bacak-Yapınıza-Göre-Çorap-Seçmenin-Püf-Noktaları2

Kalın veya Şişman bacaklar için: Bacaklarınız kilo sebebiyle yahut yapı olarak kalınsa, geniş desenli çoraplardan kaçınmanız yerinde olacaktır. Bunun yerine minik, zarif, küçük desenli çorapları tercih edebilir, böylelikle bacaklarınızın daha da kalın görünmesini önlemiş olursunuz.

Bacak-Yapınıza-Göre-Çorap-Seçmenin-Püf-Noktaları4

Kısa bacaklar için: Bacak yapınız kısa ise, boyuna çizgili çorapları seçmeniz, bacak boyunuzun, olduğundan biraz daha uzun gözükmesini sağlayabilir. Enine çizgiler hem kalın hem de kısa algısı oluşturur. Bu sebeple, kısa olan bacakları boyuna çizgili çoraplarla kamufle etmek ve doğru bir şıklık sağlamak elinizdedir.

Bacak-Yapınıza-Göre-Çorap-Seçmenin-Püf-Noktaları5