Bacaklarda Kıl Dönmesi

tarafından
24034
Bacaklarda Kıl Dönmesi

Bacaklarda Kıl Dönmesi
Her kadın tüyden arındırılmış ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak ister. Özellikle yaz aylarında ve özellikle de deniz mevsiminde… Kadınlar, istenmeyen tüylerden çeşitli yöntemlerle kurtulurken, bazı problemlerle de karşılaşırlar. Bunlardan en bilineni bacaklarda kıl dönmesidir.

Bacaklarda Kıl Dönmesi Nedir

Bacak bölgesindeki tüyler alınırken kıl dönmeleri de görülür. En büyük sebebi ise, tüylerin kökünden alınmasıdır. Dışarı doğru uzayan tüyler, gözenek hattından saparak yeniden kaynağına doğru döner ve kıl dönmesi oluşur.

Bacaklarda Kıl Dönmesine Çözüm

Bacaklarda-Kıl-Dönmesi1

  • KESE: Bacaklarda kıl dönmesi oluşmaması için en etkili yöntemlerin başında bacak bölgesine kese yapmak gelir. Ama eğer kıl dönmesi sorunu yaşanıyorsa, bitkisel formüllere başvurarak, bacaklarda kıl dönmesi tedavisi uygulamak gerekir.Yumurta akı, bebek pudrası, 1 limonun suyu ve 1 bardak toz şekeri bir kapta harmanlayın ve temiz cilde tatbik edin. Kese yardımıyla bacaklarınızı keseledikten sonra ılık suyla duş alın. Haftada 1 kez uygulama işinize yarayacaktır.

[reklam id=1]

  • DOĞAL KÜR: 1 çorba kaşığı limon yağı, 1 tatlı kaşığı kekik yağı, 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 kahve fincanı deniz tuzu, 1 çorba kaşığı limon suyunu bir kasede karıştırın ve kıl dönmesi olan bölgeye ovalayarak sürün. Daha sonra ılık suyla yıkadığınız bacaklarınıza limon sürün ve bu karışımı 1 hafta boyunca uygulamaya devam edin.

Bacaklarda Kıl Dönmesi Tedavisi

Her epilasyon sonrası zeytinyağı ile bacakları ovmak, tuzlu su ile bacakları ovmak, su ve alma sirkesi karışımı ile bacakları ovmak, gül yağı ve buğday yağı ile bacaklara masaj yapmak ve papaya maskesi uygulamak, bacaklarda kıl dönmesi tedavisi deyince ilk akla gelen çözümlerdir.Bacaklarda-Kıl-Dönmesi2

Papaya Maskesi: Yumuşamış papayanın çekirdeklerini çıkarıp ezerek macun kıvamına getirin. 1 limon suyunda çözülmüş 500 mg.’lık aspirini de ekleyerek maskeyi bacaklarınıza sürün. 10 dakika bekletip soğuk suyla yıkayın. Deride soyulma sağlayan bu maske, peeling etkisi yaparak batık kılların dışarı çıkmasına zemin hazırlayacaktır.

Bacaklardaki kıl dönmesi tedavi edilmezse kılların etrafında 1-2 cm.’lik kırmızı şişlik oluşur. Bazen iltihaplanma da görülür. Kıl dönmesibaşlamadan müdahale edilmeli, bunun için her duşta bacaklar mutlaka kabak lifi yahut keseyle keselenmeli ve her duş ve epilasyon sonrası bacaklara nemlendirici sürülmelidir.