Balık Kokusu Nasıl Gider?

tarafından
718
Balık Kokusu Nasıl Gider?

Balık kokusu nasıl gider, balık güzeldir güzel olmasına ama evde yapılan balıktan sonra etrafa sinen koku can sıkar. Sırf bu yüzden bile evde balık pişirmekten kaçınan hanımların sayısı az değildir. Balık hele de tavada kızaracaksa çıkan kokuyu ne pencereleri açarak, ne de aspiratörü tam devirde çalıştırarak gidermek mümkündür.

Ama hayatta her şeyin olduğu gibi evdeki balık kokusu nasıl giderilir sorusunun da cevabı vardır elbette. Balık kokusu nasıl giderilir hususunda vereceğimiz püf noktaları sayesinde evde de rahatlıkla balık pişirebilir ve doya doya balık yiyebilirsiniz.

Evdeki Balık Kokusu Nasıl Gider?

Tavada balık kızartırken bir tencereye su koyun, suyun içine de bir miktar sirke ve limon suyu ile; güzel koku vermesi için birkaç adet defne yaprağı, karanfil ve çubuk tarçın ekleyin ve kaynatın. Bu kaynayan karışım mutfağa balık kokusu sinmesini engelleyecektir.

[reklam id=1]

  • Evde balık kızarttıktan sonra bir tencereye su ve vanilya koyup kaynatırsanız balık kokusunun çıktığını göreceksiniz. Hem de mutfağınız buram buram vanilya kokacaktır.
  • Tavada balık kızartırken, kızgın yağın içine 5-6 dilim limon koyabilirsiniz.
  • Izgara balık yaparken ızgaraya birkaç adet defne yaprağı iliştirebilirsiniz.

Balık kokusu nasıl geçer hususuna bir çözüm de maydanoz cephesinden geliyor. Kızartma yağına birkaç dal maydanoz atabilirsiniz.

Balık kokusu nasıl giderilir sorusuna bir yanıtı da kokulu mumlar versin. Balık pişerken mutfağın bir köşesinde kokulu mumlar yakabilirsiniz.

Balık Kokusu Nasıl Gider?

  • Ocağın en küçük gözünde bir porselen fincan içinde toz şeker eritebilirsiniz.
  • Ocakta limon kabuğu yakmak da balık kokusu nasıl çıkar sorusuna yanıt olabilir.
  • Balığı pişirme işlemi bittikten sonra tütsü yakmak da çözüm olabilir.
  • Teflon bir tavada biraz çay kavurmak da balık kokusunu bastırır.
  • Ellere sinen balık kokusu nasıl çıkar derseniz, limonu ortadan ikiye kesip ele sürmek ve elleri soğuk suyla yıkamak cevabı etkili bir yöntem olarak uygulanabilir.

Evdeki balık kokusu nasıl giderilir  sorusuna bir etkili cevap da şudur ki, kızartma işlemi bittikten sonra kızartma yaptığınız tavayı vakit kaybetmeden yıkayın. Bu yöntemlerle korkmadan evde balık pişirebilirsiniz.