Balık Yağının Cilde Faydaları

tarafından
4647
Balık Yağının Cilde Faydaları

Balık Yağının Cilde Faydaları
Bir madde söyleyin ki hem sağlığa hem dinçliğe ilaç olsun, hem gençleştirsin hem de güzelleştirsin denildiğinde, söylenecek yegane madde Omega yağ asitleridir.

Hakikaten de Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri kadar cilde pürüzsüzlük sağlayan, vücudu yeni baştan tamir eden bir koruma kalkanı yoktur. İşte Omega 3 yağ asidini bol miktarda içeren balık yağı, yaz kış elinizin altındaki koruyucunuz ve destekçiniz olmalı. Omega 3 yağ asitleri damar ve kalp sağlığını korur,  cildi parlaklaştırır, başta egzama olmak üzere çeşitli cilt hastalıklarına karşı vücudu dirençli kılar ve cildin sürekli nemli kalmasına yardımcı olur. Akneler üzerinde de iyileştirici etkisi bulunan balık yağı, ciltte bulunan çilleri de azaltır. Cilt yaşlanmasına bağlı olarak gelişen cilt kırışıklıkları üzerinde de etkili olan balık yağı, sedef, vitiligo gibi deri hastalıklarının tedavisinde, cilt çatlaklarını iyileştirmede, erkeklerin sakal dibi iltihaplarında, uçuklarda ve çıban oluşumunu önlemede son derece etkilidir.

Balık-Yağının-Cilde-Faydaları1

Balık yağı, daha çok soğuk denizlerde ve okyanuslarda yaşayan yağlı balıkların karaciğerlerinden elde edilir. En çok yağ elde edilen balıklar somon, uskumru, tuna, levrektir.

Balık yağından tam randıman almak ve vücut tarafından tam manasıyla sindirilebilmesi için, yemeklerle birlikte alınması önerilir. Aç karnına alınan balık yağı gaz ve bulantıya sebep olabilir.

Balık yemeği sevmiyorsanız yahut balık yeme imkanınız yoksa düzenli olarak balık yağı hapı tüketmeniz sağlık açısından yerinde olacaktır.

[reklam id=1]

Balık Yağı İle Cilt Maskesi
1 tatlı kaşığı balık yağı, 1 çay bardağı yulaf unu, 1 çay bardağı çavdar, 1 çay bardağı bal, 1 tatlı kaşığı papatya çiçeği tozu ve  1 adet yumurta sarısını cam bir kasede kıvam alana kadar karıştırın. Temiz cildinize maske olarak uygulayın, 10 dakika beklettikten sonra yıkayın. Cildinizde yağ oranı dengesizliği ve sivilcelenme problemi varsa, haftada 1 kez düzenli olarak uygulayacağınız bu balık yağı maskesiyle hayli yol katedebilirsiniz.

Balık-yağı-ile-cilt-maskesi