Baş Ağrınıza Ne İyi Gelir?

tarafından
206
Baş Ağrınıza Ne İyi Gelir?

Gün içindeki koşuşturmalar , stres ve sorunlar akşam baş ağrısı olarak geri dönebilir. Baş ağrıları bazen öyle bir hal alır ki yeter artık dedirtir. Bütün hayatınızı etkileyecek bir sorun haline gelebilir bu baş ağrıları.  Peki bu baş ağrılarını hafifletmek veya tamamen geçmesini sağlamak mümkün değil mi ? Tabii ki mümkün.

Baş Ağrınıza Ne İyi Gelir?
İlk olarak dikkat edilmesi gereken konu kilodur. Her zaman ilaç kullanmak iyi değildir ancak baş ağrınız çoksa ve tek çareyi ilaç olarak görüyorsanız bunun kilonuza uygun olması ilacın etkisini arttırır. Tamamen geçirmese de hafifletecektir.

Eğer ilaç kullanmak istemiyor ama baş ağrınızdan kurtulmak istiyorsanız bulunduğunuz alan kapalı bir alansa derhal oradan uzaklaşın. Temiz hava alabileceğiniz bir yere geçin ve bol bol derin nefesler alın. Bu şekilde temiz havayla birlikte beyin dokuları rahatlayacak ve ağrınızın şiddetinin azaldığını göreceksiniz.

[reklam id=1]

Teknoloji artık o kadar hayatımızın içinde ki biri olmazsa diğerini kullanıyoruz. Ancak baş ağrısından kurtulmak istiyorsanız hepsinden uzaklaşmanız gerekiyor. Televizyonun , telefonun ışığı beyni etkiliyor. Gittikçe artan bir baş ağrınız varsa sebebi bu olabilir. Aşırı parlak alanlardan uzaklaşmak baş ağrınıza iyi gelecektir.

Gün içindeki sorunlar her neyse boşverin . Kafanıza taktıkça bu  sorunlarına çözüm getirmeyecek aksine sağlığınıza zarar verecektir. Stresten uzak durmaya çalışın.

Baş Ağrınıza Ne İyi Gelir? 1

Eğer uyuma şansınız varsa 1-2 saat uyumak sizi rahatlatacaktır. Bütün günün yorgunluğunu stresini uyuyarak atmak hem psikolojik olarak iyi gelecektir hem de baş ağrınız geçmesine yardımcı olacaktır.