Bebek Arabası Alırken Bunlara Dikkat Edin

tarafından
3009
Bebek Arabası Alırken Bunlara Dikkat Edin

Bebek Arabası Alırken Bunlara Dikkat Edin
Aileye yeni bir üye katılacağını öğrenir öğrenmez yapılması planlanan alışverişin liste başında bebek arabaları gelir. Yeni doğacak bebeğin patikleri, tulumları, ilk çorapları kadar mühim ve bir o kadar seçimi zor bir eşyadır bebek arabaları. Zira o kadar çeşitli marka ve şekildeki bebek arabaları içinden birini tercih etmek epey zordur. Eğer bebeğiniz için en doğru ve uygun bebek arabasını almak istiyorsanız ve kafanız hayli karıştıysa, hazırladığımız liste size yardımcı olabilir.

Bebek-Arabası-Alırken-Bunlara-Dikkat-Edin1

  • Bebek arabası seçerken ilk tercihinizi güvenli bir mekanizma ve gövdeye sahip olmasından yana kullanın. Bebeğinizin güvenliği ve ergonomik bir zeminde oturması en önemli kriterdir. Bu sebeple arabanın kumaş cinsi, kalitesi ve iskelet yapısı sağlam olmalı.
  • Bebeğin vücudunu 5 yönden kavrayan emniyet kemeri, güvenlik için en mühim unsurlardan.
  • Hafif ve manevrası kolay bir bebek arabası seçmeniz gerekir. Böylelikle hakimiyeti de daha rahat sağlarsınız.
  • Bebeğin hem anneyi hem de çevreyi görebileceği şekilde çift yönlü arabalar daha kullanışlıdır.
  • Bebek arabası tentesinin hem yağışlı ve soğuk, hem de güneşli ve sıcak havalarda bebeği koruyacak  şekilde geniş ve kavrayıcı bir  yapıya sahip olması tercih sebebi olmalı.
  • Bebeğin sarsılmadan gidebilmesi için süspansiyon sisteminin iyi olması gerekir.

[reklam id=1]

Piyasada satılan pek çok değişik marka, renk ve ebatlarda bebek arabası seçenekleri var. Bebek Arabası modelleri deyince Chicco bebek arabası, Stokke bebek arabası, Casual bebek arabası, Concord bebek arabası, Bugaboo bebek arabası, Kraft bebek arabası ilk akla gelen şıklardır.

Seçim, sizin zevkinize kalmış…