Bebek Bere Modelleri

tarafından
643
Bebek Bere Modelleri

Bebek bere modelleri ile ilgili 2017 yılında çok fazla çeşitle karşı karşıyayız. Farklı tasarımlar ortaya çıksın diye yapılan birbirinden hoş ve sevimli bebek bereleri, her annenin tercih edebileceği şekilde örülmüştür. Bu sebeple bu yazımızda bebek atkı bere modelleri ile ilgili kreasyonlardan ve 2017 bebek örgü bere modelleri nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

Bebek beresi daha önce örmemiş bayanlar için burada bebek bere modelleri ve yapılışı ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Bere, 4.5 numara örgü şişine 90 ilmek atın. 1. sıradan itibaren 1/1 lastik örmeye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 27 cm. – 68 sıra olduğu zaman, bere tepesi için 69. sırada eşit aralıklarla 9 kere 2 ilmek eksilterek 3 ilmeği 1 ilmek örün. Sıra sonunda şişte toplam 72 ilmek kalacaktır. Sonraki her 6. sırada 2 kez 9 kere 2 ilmek aynı ilmek eksiltme noktalarından eksilterek örün. Sonraki 6. sırada sıra boyunca 2 ilmeği 1 ilmek örerek sırayı ve örgüyü tamamlayın. Şişte kalan 18 ilmeği açık olarak şişten çıkarın. Açık ilmeklerin içinden örgü ipliği geçirerek sıkıştırın, ipliğin uçlarını sabitleyin. Bere arka orta dikişini birleştirin.

İçinde bulunduğumuz kış ayları, genelde soğuk ve sıcak geçse de, bebeklerimiz için en korunaklı aksesuarları kullanmamız gerekmektedir. Özellikle, kar yağışlarının geliyor olduğu bu günlerde, örmesi ve modelleri pratik, yapımları kolay bebek atkı bere modelleri tercih edilebilir. Erkek bebek bere modelleri ve kız bebek bere modelleri, hem yumuşak dokudaki iplerden, hem de bebeğinizin çok sevdiği, bir çok sevimli tasarımlardan, sevimli kahramanlardan veya çizgi film karakterlerinden oluşan örneklerle dikkat çekmektedir. Kolay yapılabilen modeller arasında en çok ilgi gören modeller genelde çizgi kahramanlar ve hayvan figürlü modellerdir.

[reklam id=1]

Örgü erkek bebek bere örnekleri için, özellikle bu sezon hayvan figürlü bereler kullanılıyor. Baykuş, köpek, timsah, kuş, kurbağa, inek ve panda gibi modellerin yanı sıra, canavar figürü de çok fazla tercih edilen örnekler arasında yer almaktadır. Yapılışları çok zor olmayan bu modeller genellikle tığ işi erkek bereleri olarak tasarlanmaktadır. Tığ işi ile yapılan bu hayvan figürlü bereler, daha kalıplı ve başa oturabilen kalıptan oluşmaktadır. Bu sayede hem bebekler daha sevimli olurken, aynı zamanda göz alıcı modellerin de mankenliğini yapmış oluyorlar. Kız bebeklerin tercihi ise yine şirin yeşil, turkuaz kırmızı ve pembeden oluşan rengarenk bir renk skalasına dönüşüyor.

bere modelleri bebek 2017 yılı için nasılmış, isterseniz gelin bir gözatalım.

Bebek Bere Modelleri 2

Bebek Bere Modelleri 3

Bebek Bere Modelleri 4

Bebek Bere Modelleri 5

Bebek Bere Modelleri 6