Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

tarafından
294
Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Bebek yeleği örmek için kalın tığ ya da ince tığ kullanılabilir. Bebekler için çok ihtiyaç olan yelek örgüsünde ince ivmekler atılır.  Aslında bebek yeleği örme işlemi çok basittir. Bir dize sıralı ince ivmek ve üstünde terste dönen ponpon elde edilebilir.  İlgili makalemizde bebek yeleği nasıl örülür sorusu için cevap alacaksınız.

Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Bebek yeleklerinde takım olması açısından bandana kullanılır. Bebekleri sıcacık tutacak olan ponponlu veya ponponsun modeller renkli kalpli süslü olan düğme ile süslenebilir. Bebek yeleklerinde değişik desenler ile üretilen düğmeler oldukça kullanışlıdır. Aşağıda bebek yeleği örnekleri için birkaç madde bulunmaktadır.

Bebek Yeleği Modelleri

Bebek yeleği örerken haraşo sayısı çok önemlidir. Yeleğin örgüsüne başlamadan önce sıra sayısını belirlemek gerekir. İlgili yazı dizisi bebek yeleği nasıl örülür sorusu için son derece aydınlatıcıdır.  Örgüye başlarken yaka kısımdan örmek zor gelebilir. İlk defa deneyecekler ise yaka kısmını en son örmelidir.

[reklam id=1]

  • Selanik Örgüsü: Selanik örgü modeli bebek yeleklerinde koldan askılı gelen ve sanki bebeğin üstünde atlet varmış gibi bir görünüm elde edilen modeldir. Orta kısımda büzgüler elde edilerek karşılıklı iki katmanda bitirilen modeldir. Selanik model bebek yeleği örgüsü için çok fazla sevilen ve anne adaylarını da memnun eden modeldir.
  • Düğmeli model yelek: Minik bebekleri soğuktan korumak için düğmeli veya düğmesiz model yelekler çok modadır. Düğmeli model örgülerde genelde çift katman kullanılmaz.
  • Düğmesiz model yelek: düğmesiz sade model örgü yapıldıktan sonra yelek genelde inci taşlı olan kurdele ile süslenir. İlgili modeli elde etmek için sıralı 5 ilmek elde ederek, örgünün üst yüzeyini belli ediniz.
  • Dantelli Yelek: bebeklerinin cici bici olmasını isteyen kız annesi adayları için yapılan yelek örgü modeldir.

Bebek Yeleği Nasıl Örülür? 2

  • Bereli kız erkek yelek takımı: yelek üstüne aynı standartlarda aynı model örgü örülebilir. 1 adet ponponlu bere üstüne yavrularınızı güzel gösterecek olan bere kullanımı oldukça hoş durur.
  • Saç Örgülü Fransız Model Yelek: Küçük hanımlar için renkli örülen katlı burgusu olan örgüdür. Aynı saç örgüsü gibi saçta balıksırtı örgüsü yapıyor gibi hissetmenizi sağlar. Saç örgülü olan yelek modelinde 3 haraşo orta kısımdan 6 haraşo kalanı ise düz örgü olmalıdır.
  • Kalın bonbon model: kalın yuvarlak çift katmanlı ponpon elde ederek örülen modeldir.
  • İnce model bonbon: ince ipten mevsimlik yelek için son derece idealdir.
  • Kız bebeği yeleği Sade: Minik bebekleri soğuktan korumak için düz seçilen örgü stilidir. Minik bebemin sade giyinmesini sağlamak adına tercih edilir. Yeleğin uç kısmından biten bölümüme çiçek takılır. Çiçek ve tek taş süslemesi ile minik yelekler çok daha sevimli hale getirilir. 1 veya 2 yaş bebekleri için uygundur.
  • Bonbon Model Yelek: 1-2 yaş yeleği olarak bilinir. Bonbon örgü modeli minik bebeklerde en fazla seçilen örgü modeldir. 4 sıralı örülür. İlgili modeli elde etmek için sık aralıklarla sıralı ivme yapınız.

Bebek Yeleği Nasıl Örülür? 3

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Yaka kısımdan başlanarak şık bir bebek yeleği örmek için ilk olarak yakanın stilini belirlemek gerekir. Yeleğin yakasının yuvarlak ya da hangi stil olacağını önceden belirlerseniz, çok kısa sürede model çıkartabilirsiniz. Yakanın iki ucuna birden fiyonk yapılması gerekir.

Yeleklerde yaka kısmı dantel de olabilir. İstenilen yaşa uygun bebek yelekleri için mutlaka yüzüne yakışacak renk elde ediniz. İlgili paragrafta yakadan başlama bebek yeleği nasıl örülür sorusu için cevap alıyor olacaksınız.