Bebekler İçin İsim Analizi Nasıl Yapılır

tarafından
1713
Bebekler İçin İsim Analizi Nasıl Yapılır

Bebekler İçin İsim Analizi Nasıl Yapılır?

Son zamanlar da yeni doğan bebeklerimize eski isimleri koymak moda oldu. Dedelerin, anneannelerin, babanelerin veya eski zamanlar da hoşumuza giden isimler birer moda artık. Bence çok da güzel bir durum oldu bu eski isimler, şuan ortalık da olan saçma isimlerden çok daha güzel çok daha anlamlılar.


Sanıyorum ki birçok aile koyduğu ismin anlamını araştırmadan sadece kulağa hoş geldiği için isimleri seçiyor. Çok yanlış bir durum olan bu seçim de bebeğinize verdiğiniz ismin bir ömür boyu onu etkileyeceğini belki kişiliğini karakterini bile değiştireceğini unutmamak lazım. Bizim isimlerimizi seçemediğimiz gibi bebeklerimiz de isimlerini seçemeyecekler bu durum da onların da hoşuna gidecek bazı isimleri göz önün de bulundurmak lazım J benim ailem bana iki isim koymayı tercih etmişler çünkü ismim koyulurken bir aile tartışması ile anane, babanem, annem ve babam birbirine girmiş sonuçta bana iki isim koymaya karar vermişler 🙂 unutmamak gereken önemli bir husus da şu ki; yeni doğan bebeklere iki isim koymak ve ileri de bebeğimiz büyüdüğün de istediği isimi kullanmak da özgür olmalı gelin görelim bebeklerimize isimlerimizi neye göre koyacağız ;

[reklam id=1]

İsmimizin anlamı hayatımızı etkileyen önemli bir unsurdur. Mesela isminiz dert çeken, derde deva bulan gibi bir anlam taşıyorsa  hayatınız boyunca başınız dertten eksik olmayacaktır. İsim koyarken ismin içinde ki harflerin taşıdığı anlama dikkat etmek gerekir. Bazı harflerin analizleri ise şöyledir;

A: İkiden fazla olmamalıdır.
B: sezgileri güçlü olur.
D: hırs getirir.
K: ismin içerisin de en az bir tane k harfi olması çok iyi olur.
U: Bir taneyi geçmemek kaydıyla u harfi olabilir.
Ü: Konmasa daha iyi olur
Y: Duruma göre konabilir.
Z: taşıdığı anlama dikkat etmek gerekir.

Bebekler icin isim Analizi Nasil Yapilir

Bunun yanı sıra anlamından dolayı bebeklere konulması gereken ve konulmaması gereken bir takım isimler vardır. Kulağa çok hoş gelebilecek olan bu isimlerin taşıdıkları anlam bebeğinizin hayatta duruşunu değiştirecektir.
bebeklere konulmaması gereken isimler arasında Aleyna; anlamı bize ait benim olan olduğu için, Bade şarap, içki anlamına geldiği için, Belinay bölünen, dert getiren ay anlamına geldiği için ve bu ara çok moda olan Ecrin ismi de arapça da ücret para anlamına geldiği için konulmaması tercih edilmelidir.
bebeklere konulması gereken isimler ise Ali, Alp, Aydın, Behlül, Berat, Candan, Cemil, Çağatay, Davut gibi isimler bebeklere konulduğun da güzel anlamlar ve anlar ortaya çıkaracak isimlerdir.