Bebekli Anneler İçin Alışveriş Rehberi

tarafından
2476
Bebekli Anneler İçin Alışveriş Rehberi

Bebekli Anneler İçin Alışveriş Rehberi

Akıllıca ve az alışveriş yapın
Az alışveriş yapmak haftada bir kaç kere alışveriş merkezine gitmemek anlamına geliyor.

Akıllı alışveriş ise bütçenize bağlı kalarak verimli alışveriş yapmak demek. Ancak her ürün çoklu alım yapmak için uygun değil. Eğer nasıl alışveriş yapacağınıza, ne alacağınıza ya da nasıl saklayacağınıza dair aşağıda verdiğimiz tavsiyeleri dinlerseniz siz de aylık alışverişlerinizde tasarruf edebilirsiniz.

Kağıt Ürünler
Eğer çocuklarınız varsa kağıt ürünlerinin en çabuk tükenen şeylerden biri olduğunu biliyorsunuzdur. Tuvalet kağıtları, kağıt havlular akıl almaz bir şekilde hızla tükenir. Bu tür ürünleri ucuz fiyata buldukça evinizde stoklamaya çalışın. Böylece bu tür giderlerinizi en aza indirmiş olursunuz.

[reklam id=1]

Bebek & Çocuk Ürünleri
Bebek bezleri bebekli ailelerin en çok para harcadıkları ürün. O nedenle indirimli ürünler için sürekli tetikte kalın. Kampanya ve kupon kodu yayını yapan indirimkodlarim.com isimli internet sitesi  bu konuda işinizi kolaylaştıracaktır. Kısa süreli bebek bezleri için Anne Lütfen, e-Bebek, Unnado gibi web sitelerin yayımlanan indirim kuponlarına ulaşıp daha ucuza alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, özellikle bebeğiniz için yapacağınız kıyafet alışverişlerinde  kullanmak üzere markafoni indirim kuponu  ya da  trendyol indirim kodu gibi büyük mağazalarda  geçerli fırsatlardan da  yararlanabilirsiniz.

bebekli-anneler-için-alışveriş-rehberi

Bozulmayan Yiyecekler
Tabi ki ilk tercihimiz taze yiyecekler olmalı ancak hangimiz eve gelip dolabı açtığımızda hazır bir şeyler bulmak istemez ki? Eğer çok tercih ettiğiniz hazır bir yiyecek varsa gereğinden fazla almanız size ve bütçenize zarar vermeyecektir. O nedenle süper marketlerdeki büyük indirimleri takip edin, indirim gördüğünüzde gidin ve alın. Onun dışında yağ, salça, zeytin veya reçel gibi ürünleri de evinizde çokça bulundurabilirsiniz.

Buzluğunuzu Kullanın
Sütü dondurabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, gerçekten dondurabilirsiniz.  Örneğin evinizdeki artan süt ile ne yapacağınızı bilmiyorsanız ve son kullanma tarihide yaklaşıyorsa buzluğa koyup ilerde kullanabilirsiniz. Üzüm, şeftali, muz gibi tatlılarınızda kullanabileceğiniz ürünleri de buzluğunuzda saklayabilirsiniz. Yazları ucuza lezzetli domates alıp rendeledikten sonra buz küplerinde dondurduğunuzda kışları hem kolay bir şekilde hem ucuza lezzetli domatesli yemekler pişirebilirsiniz. Bu yöntemi aklınıza gelen diğer ürünler ile de denemekten çekinmeyin.

Kısacası eğer birkaç hafta öncesinden ailenizin ihtiyaçlarını düşünür ve ona göre plan yaparsanız, alışveriş merkezine daha az  giderek giderek ayı kazançlı kapatabilirsiniz.