Bekarlığa Veda Partisi

tarafından
1661
Bekarlığa Veda Partisi

Bekarlığa Veda Partisi
Düğün yaklaşıyor mu? Düğün tarihiniz belli mi? Tüm o heyecanlı koşuşturmaların, gerek ev hazırlığı, gerekse düğün, gelinlik, davetiye hazırlıklarından yorulan gelin ve damadın gerçekten de stres atmak için bir parti düzenlemeye ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekiyor. Bekarlığa veda partileri yurt dışında olduğu gibi artık ülkemizde de çok popüler. Genellikle gelin ve damadın ayrı olarak geçirdiği bu eğlenceler yurtdışında gelinin ya da damadın en yakın arkadaşları tarafından organize edilirken ülkemizde ise genellikle gelin ve damat tarafından planlanıyor.

Bekarlığa-Veda-Partisi

En yakın sevdiklerinizle düğün öncesi stres atmak ve doyasıya eğlenmek istiyorsanız, bekarlığa veda partisi tam da aradığınız organizasyon olabilir. Bekarlığa veda etmenin o kadar çok yolu var ki, aslında bu kişinin nasıl biri ve ne istediğine göre değişiyor. Mesela felekten bir gece çalabilir, doyasıya eğlenebilir ya da arkadaşlarınızla sakin bir gün geçirebilirsiniz. Bekarlığa veda partileri düzenlemek için genellikle müzikli, eğlenceli mekanlar tercih ediliyor ama partinizi dilerseniz evinizde de kutlayabilirsiniz. Aslında evde yapıldığında dışardaki eğlenceden daha fazla bile eğlenebilirsiniz. İlla ki, bu tip eğlencelerin dışarıda yapılacağı diye bir kural yok.  Birçok yerde kına gecesi de bekarlığa veda partisi olarak görülüyor üstelik.

Bekarlığa-Veda-Partisi1

 

[reklam id=1]

Bekarlığa Veda Partisi Fikirleri

  • Bu gece hayatta bir kere yaşanır unutmayın. Bu nedenle yaratıcı fikirlere açık olun. Kız arkadaşlardan oluşan bir toplulukta hayal gücünüzün sınırı yok, istediğiniz kadar eğlenebilirsiniz. Ancak işe ilk olarak dekorasyondan başlamanızda fayda var. Nasıl bir tarzınız olduğu düğününüzde olduğu gibi bekarlığa veda partinizde de çok önemli.  Tarzısınızı mutlaka gittiğiniz her yere yansıtın. Aynı şekilde davetiyeler, küçük hediyeler, yiyecekler vs. gibi şeyler eksik olmamalıdır bu özel günde.

  • Bu sizin ve arkadaşlarınızın eğleneceği bir gündür.  Bu nedenle herkesin eğlenebileceği konseptler uygulamalısınız. Ve partiye çağıracağınız kişiler çılgın, dans sever, sürprizli, eğlenceye hazır ve maceracı olmalı. Düşünsenize bir maskeli balo verdiğinizi. Bunun için doğru kişiler önemli.

Bekarlığa-Veda-Partisi2

  • Peki ya erkekler… Böyle bir günde erkekler ne yapmalı? Son dönemde erkek bekarlığa veda partilerinin değilmezi bir tekne kiralayıp kafadar üç beş arkadaşla çılgınlar gibi eğlenmektir. Ya da aynı şekilde doğa içerisinde bir kamp mesela. Elbette bunu daha hareketli bir şeyler yapmak isteyenler pek tercih etmez. O hareketli erkekleri ise çılgın parti mekanlarından başkası paklamaz.  Örneğin DJ performansı iyi olan bir kulüp seçilmeli ve böylece sabahlara kadar eğlenerek bekarlığa veda edilmeli. Elbette her şeyin dozu karar.

Ama çiftler böyle günlerde, özellikle ülkemizde bekarlığa veda partisi adıyla da olsa ayrılmak istemiyor, yine beraber eğlenmeyi tercih ediyor. Yine de ayrı da olsanız eğlencenin sonunda tüm arkadaşların buluşacağı bir yer ayarlamakta fayda var. Eğlencenizin dozu neden iki katına çıkmasın ki?