Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri

tarafından
10487
Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri

Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri
Beyazlaştırıcı yüz maskeleri tarifleriyle cilt tonunuzda bir iki ton da olsa ağarma oluşturabilirsiniz. Pirinç, bal, badem, portakal, yoğurt gibi gıdaların besleyici özellikleri yanı sıra cilt rengini açma gibi özellikleri de vardır. Doğal malzemelerle hazırlanacak yüz maskeleri, düzenli kullanım sonucunda yüz güldüren sonuçlar almanıza olanak tanıyacaktır.

Beyazlatıcı-Doğal-Yüz-Maskeleri

Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Beyaz ten, ortaçağ döneminde kadınlar için asalet sembolüydü. Güneş görmemiş, lekesiz ve pürüzsüz bembeyaz bir ten aslında çoğu kadının sahip olmak istediği bir ten rengi. Doğuştan getirilen genetik özelikler, ten rengini belirleyen birincil faktör olsa da, yine de kadınların çoğundaki beyaz cilt tutkusu, kozmetik ve tıp sektörünü yeni buluşlara sürüklüyor. Buğday yahut esmer teninizi, porselen gibi bembeyaz bir cilde dönüştüremeseniz de, bazı kolay yöntemlerle kendi kendinize de ten renginizde küçücük de olsa bir açılma oluşturabilirsiniz. Bunun için beyazlatıcı maske tariflerinden faydalanabilirsiniz. Yüz maskeleri içinde, beyazlatıcı maske tarifleri hayli popüler. İşte onlardan birkaçı…

 • Yulaf ve Limon Suyu Maskesi
  Yulaf ve limon suyu maskesi ile hem cilt tonunuz açılırken hem de gözeneklerin temizlenmesi ve cildinizin fazla yağdan arındırılması işlemi gerçekleşmiş olacak.

  Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı pişmiş yulaf
  • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Yulafı püre halini alana kadar ezin ve limon suyunu da ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürüp 25 dakika bekleyin ve yıkayın. Kuruladığınız cildinize uygun bir nemlendirici uygulayabilirsiniz. 

[reklam id=1]

 • Portakal Maskesi
  Portakal kabuğu maskesinin de yüz maskeleri içinde cildi beyazlatan bir etkisi vardır. Bu maske C vitamini desteği de vererek, sivilce oluşumunu kontrol altında tutar. Maskeyi elde etmek için portakalın kabuklarını soyun ve kurutun. Kuruyan kabukları mikserde öğüterek toz haline getirin. Süt ekleyerek krem kıvamı almasını sağlayın ve yüzünüze uygulayın. Kuruyuncaya kadar yüzünüzde beklettiğiniz maskeyi ılık suyla çıkarabilirsiniz.
 • Süt Tozu Maskesi
  1 yemek kaşığı bal, süt tozu ve limon suyunu yoğun bir kıvam alana kadar karıştırın ve cildinize sürün. 10 dakika bekleyip yüzünüzü ılık suyu yıkayın. Süt tozu maskesini düzenli olarak kullandığınızda cildiniz bir iki ton açılır. Süt tozu maskesi cilt tonunuzu açmakla birlikte aynı zamanda cildinize parlaklık da kazandırır.
 • Bal ve Badem Maskesi
  4-5 adet bademi geceden suya bırakın ve sabah kabuklarını soyup iyice ezin. Krem kıvamına gelen bademleri balla karıştırıp yüzünüze sürün ve 20 dakika bekledikten sonra yıkayın. 
 • Bal ve Limon Maskesi
  2 çorba kaşığı organik bal ve 1 çorba kaşığı taze limon suyunu karıştırın, yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Maskeyi yüzünüzden arındırın ve nemlendirici uygulayın. Bu maske tüm cilt tipleri için uygundur.
 • Bal, Yoğurt ve Zeytinyağı Maskesi
  Eşit miktarlardaki bal, yoğurt ve zeytinyağını karıştırın ve özellikle cildinizdeki koyu halkaların olduğu bölgelere sürün. 15 dakika bekleyerek maskeyi durulayın. Bu maske hem cilt renginizi açacak, hem koyu halkaları azaltacak, hem de kırışıklıkları azaltacaktır.

Birbirinden farklı yüz maskeleri ile cilt renginizi açabilir ve pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.