Bitkisel Zayıflama Çayı

tarafından
5733
Bitkisel Zayıflama Çayı

Bitkisel Zayıflama Çayı
Güzellik algısının fiziksel görünümle doğru orantılı olduğu günümüzde zayıf olmak; güzel olmaya eş değer görüldüğünden özellikle bayanlar kısa sürede hızlı kilo vermek istemektedirler. Kilo vermek öncelikle sağlık daha sonra ise fiziksel görünüm açısından önemlidir. Sağlıklı kilo verebilmek için en etkili yöntemlerden biri de bitkisel zayıflama çaylarıdır. Hem maliyet olarak uygun hem de kolay ulaşılabilir olduğundan tercih edilen bu yöntem bir çok bayanda hızlı ve etkili sonuç verebilmektedir.

En etkili bitkisel zayıflama çaylarından biri, rahatlatıcı etkisinden dolayı günlük olarak da sıkça tercih edilen yeşil çaydır. Bunun yanı sıra bitkisel zayıflama çayları grubunda sayılabilecek diğer çaylar ise; mate çayı ve biberiye çayıdır. Piyasada daha bir çok bitkisel zayıflama çayı adı altında türü bulunsa da, etkisi en fazla görülen ve tüketicilerin en fazla tercih ettiği bitkisel zayıflama çayları; yeşil çay, mate çayı ve biberiye çayı olarak sıralanabilir. Yeşil çay; vücuttan toksin atılımına yardımcı olaral sindirimi kolaylaştırır. Mate çayı yağ yakımını hızlandırırken, biberiye ise metabolizmayı hızlandırarak vucudun olağan işleyişinden daha fazla kalori yakılmasını sağlar. Kişiden kişiye fark olduğunu da göz önünde bulundurursak bir bitkisel zayıflama çayının etkisi bir diğer kişide aynı şekilde görülmeyebilir. Ayrıca bitkisel zayıflama çaylarını tüketen kişilerin dikkat etmesi gereken başka bir husus da her şeyin fazlasının zararlı olması gibi aşırı tüketilen bitkisel zayıflama çayları da beklenmeyen sonuçlar doğurabileceğidir; örneğin bağırsak tembelliği gibi.

Bitkisel zayıflama çaylarının tercih edilmesinin bir başka sebebi de piyasada zayıflama hapı olarak satılan ve metabolizmaya çeşitli zararlar verebilen ürünlerden daha güvenilir olmasıdır. Doğal bitkisel zayıflama çayları metabolizma hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olmasının yanında rahatlatıcı etkileri de bulunmaktadır. Bitkisel zayıflama çayları metabolizmanın performansını arttırarak daha fazla kalori yakımına yardımcı olur.

Bitkisel zayıflama çaylarına nasıl ulaşacağımıza gelirsek; artık marketlerde bile hazır poşet çay halinde bitkisel zayıflama çayları bulmak mümkündür. Birçok markanın çeşitli bitkisel zayıflama çaylarından metabolizmanıza en fazla etki edecek olanı seçebilir ve kolayca kullanabilirsiniz. Düşük ve maliyetli bu bitkisel çayların hem ulaşılması hem de hazırlanmasının kolay olması birçok tüketiciye hitap etmesini sağlamaktadır. Satın aldığınız hazır bitkisel zayıflama çayını sıcak su içinde bir kaç dakika bekleterek kolayca ve kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

[reklam id=1]

Son olarak; bitkisel zayıflama çayları her ne kadar etkili bir çözüm görünse de içerisinde kimyasal maddelerin de olabileceği gerçeği gözardı edilmemeli ve kullanırken aşırıya kaçılmamalıdır. Kısa sürede hızlı kilo vermek isteyenlerin bitkisel zayıflama çaylarını kullanmadan önce bir diyetisyene başvurması ve metabolizmalarının işleyişi hakkında bilgi edinmesi daha doğru olur.

Doğal zayıflama çayı tarifi:

  • Bir tutam taze zencefil
  • Bir su bardağı su
  • 2 adet sarımsak
  • 1 kaşık limon suyu
  • Yarım çay kaşığı bal

Zencefilleri suda kaynatıp, ezilmiş sarımsakları ekleyin. Yaklaşık 4-5 dakika demlendikten sonra içine limon suyu ve balı ilave edin. Arzunuza göre ılık ya da sıcak içebileceğiniz bu çayı günde 2 bardak, ara öğün niyetine içmenizi öneririm. Bu çay, zayıflamanın birinci kuralı olan yağ yakma işlemine birebir. Düzenli olarak tükettiğinizde 5 günde farkı hissedeceksiniz.

zayiflamak_zencefil_cayi2

Mate zayıflama çayı nasıl hazırlanır?
Aktardan temin edebileceğiniz mate yapraklarını (bir fincan için 2 ile 3 yaprak yeterli) fincana koyup üzerine sıcak su ekleyin. 3 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Birkaç damla limon suyu ekleyip sıcak tüketin. Başlarda hafif bir baş dönmesi yaşayabilirsiniz. Endişeye mahal yok. Zamanla alışıyorsunuz. J Günde 2 fincan tüketmenizi tavsiye ederim. Mate zayıflama çayını düzenli içtiğiniz taktirde 45 günde 5 kilo vermeniz mümkün. Nam nam nam en sevdiğim J

Safran çayı nasıl yapılır?
Bir başka sihirli zayıflama çayı da safran zayıflama çayı. Safran çayının mucizesi içeriğindeki 12 ayrı bitkiden geliyor. Bu, 7 ayrı nehrin suyunu 7 ayrı şişeye doldurmak misali uzun iş olacağından, siz en iyisi poşet halinde satılan safran çayından satın alın. Günde 3 fincan bu zayıflama çayından içiniz. Yok ben illaki kendim yapacağım diyorsanız da, toz safran çayını sıcak suya ilave edip demini aldıktan sonra tüketebilirsiniz. Afiyet olsun.

safran-cayi

Bitkisel zayıflama çayı için bu videoyada gözatmanızı öneririm.