Botoks Etkisi Yapan Maske

tarafından
22815
Botoks Etkisi Yapan Maske

Botoks Etkisi Yapan Maske
İlerleyen yaşla birlikte ciltteki nem ve elastikiyetin azalması, güneş ışınlarına maruz kalma, sigara, alkol, yoğun şeker tüketimi, hava kirliliği, menopoz gibi faktörler sebebiyle, hücrelerdeki serbest radikaller artarak, ciltte bozulmalar başlar. Bunun yanında ifade sağlayan mimik hareketleri sırasında, kaş çatma, konuşma, gülme gibi eylemlerde cilt altındaki küçük kaslar kasılır. Bu kasılmalar zaman içinde, diğer faktörlerle birleşerek, cilt üzerinde derin çizgi ve kırışıklıkları oluşturur ve bunlar kalıcı hale gelir.

Botoks-Etkisi-Yapan-Maske1

“Clostridium botulinum” isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir protein olan “Botoks”, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak son zamanlarda kırışıklıkları gidermek amacıyla kullanıldığı için ismi çok duyulmaya başlanmıştır. Bu madde deri altına enjekte edildiğinde, bu bölgedeki sinirler arasındaki geçişleri bloke edip, kas kasılmasını engelleyerek, cildi gerer. Aslında yapılan işlem bir nevi kasları dondurmaktır.

Çeşitli sebeplerden ötürü botoks işlemi yaptırmaktan  kaçınan kişiler için botoks etkisi yapan maskeler önerilebilir. Cildi canlandırarak gergin bir görüntü sağlayan doğal  botoks maskesi hem pratiktir hem de yüze, mimiksiz bir görüntü oluşturmaksızın doğal bir gerginlik verirler.

[reklam id=1]

Botoks-Etkisi-Yapan-Maske2

Ebru Şallı Botoks Maskesi
1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çimdik tuzu karıştırın. Karışımı, göz altlarınız hariç, önceden temizlediğiniz cildinize sürün, 10 dakika bekleyin, ikinci katı sürün. Toplam 3 kat maske sürerek 30 dakika bekletin ve durulayın. Kısa sürede geçici de olsa iyi sonuçlar alabileceğiniz bir maskedir.

Botoks-Etkisi-Yapan-Maske3

Evde Botoks Kremi Nasıl Yapılır
Çeyrek su bardağı yoğurt, 1 tatlı kaşığı bal ve yarım muzu karıştırın. Yaptığınız maskeyi tüm yüzünüze sürün, 15 dakika bekletip yıkayın. Karışımın, derin kırışıklıklara daha iyi nüfuz etmesi için sıcak suyla nemlendirilmiş ince bir havluyu yüzünüze kapatıp 15 dakika bu şekilde bekleyin. Buhar sayesinde cildiniz nemlenecek ve kırışıklıklar açılacaktır.

Doğal botoks maskesi yapımı son derece kolay ve düşük maliyetli olup, hem cildinize doğal bir  ışıltı verir; hem de mimikleriniz kanalıyla dışa vurduğunuz yüz ifadelerinizi bloke etmeden, natürel bir gerginlik sağlar.