Botoks Hakkında

tarafından
344
Botoks Hakkında

Son zamanların en yaygın estetik operasyonlarından olan botoks hakkında her şeyi bulabileceğiniz bir rehber hazırladık. Yılların yorgunluğu ve dertleriyle yüzünüzde oluşturduğu kırışıklıklar, mimiklerin yüzünüzde bıraktığı izler, kaşların arasında ki çizgileri gidermenin yolu botokstan geçer. Peki botoks nedir?

Botoks Hakkında

Botoks Nedir?

Tıpta çok fazla kullanım alanı bulan botoks “botulinum toxin” sözcüklerinden kısaltılarak adı elde edilmiştir. Tıpta bilinen en etkili nöro toksin olma özelliğini barındırıyor. Botoks sadece estetikte kullanılan değil şaşılık ve göz kapağı hastalıklarında da kullanılan bir yöntemdir. En yaygın kullanım alanı kırışıklık gidermedir.

Botoks Nasıl Uygulanır?

İğneyle uygulanan botoks uygun konsantrasyonda sulandırıldıktan sonra hastaya ince iğneler ile enjekte ediliyor. Botoks uygulanırken ya da bir müddet sonra hafif yanmalar hissedilebiliyor. Etkisi birkaç gün içinde hemen başlıyor. En verimli hale gelmesi bir iki hafta zaman alabiliyor.

[reklam id=1]

Botoks İle Çizgilerden Kurtulun

Yüzümüzdeki kırışıklık ve çizgiler mimik kaslarının yıllardır çalışması ile meydana geliyor. Botoks uygulanarak mimik kaslarının hareketlerinin zayıflamasına etki ediliyor. Böylece hareketler esnasında oluşan kırışıklar gideriliyor. Kaşla arasında oluşan çizgiler kişilerin çatık kaşlı ve kızgın nakışlara sahip olmasına neden oluyor. Botoks uygulanarak bu sorunları da çözebiliyoruz.

Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botoks uygulandıktan 3-5 ay sonra kas işlevlerini tekrar kazanmaya başlıyor. Bu durumda eğer istenilirse 2-3 kez tekrarlanabilir. Ayrıca bir kez botok yaptırılırsa her zaman yaptırmak gerekir söylentileri de asılsızdır. Botoks kişinin isteğe bağlı olarak yaptırdığı bir operasyondur. Memnun kalınmadığı takdirde tekrar yaptırılmayabilir.

Botoks Hakkında 2

Botoks Terlemeye De Karşı Etkili

Botoks kırışıklıkları giderdiği gibi aşırı terleme sorunu olanlara da uygulanabiliyor. Botoks ter bezleri ve sinir uçları arasında ki bağlantıyı keserek ter bezlerinin çalışmasını yavaşlatıyor. Bir iki haftada kesin etki yaparak ter sorununu çözüyor. İsteğe bağlı tekrarlanabilir.

Hamilelik Döneminde Botoks

Hamile olan kadınlarda ve emziren annelerde çeşitli hastalıklara yol açacağından çocuk sağlığı için yaptırılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor.

Botoks Ve Yan Etkileri

Botoks enjeksiyonu bittikten sonra yan etkiler vardır. Bunlar; yüz bölgesinde morarma ve kızarıklar olabilir. Ayrıca baş ağrısı ve dönmelere, çift görme, alt göz kapağının sarkması da nadir görülen yan etkilerdir.