Boyunluk Nasıl Örülür?

tarafından
243
Boyunluk Nasıl Örülür?

Boyunluk nasıl örülür konusunda bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Daha çok hanımların ilgisini çeken bu konuda aradığınız bilgileri bulabiliyor olacaksınız. Bu bağlamda boyunluk nasıl örülür resimli anlatımlara yer veriyor olacağız.

Boyunluk, bir diğer adı atkı olan ve daha çok erkeklerin tercih ettiği bir aksesuardır. Kış aylarının vazgeçilmezidir. Aksesuar olma özelliğinin yanında çok iyi bir ısıtıcıdır. Soğuk ve rüzgarlı geçen kış aylarını boyunluk ile daha sıcak hale getirmek mümkündür.

Boyunluk Nasıl Örülür?

İlk olarak temel şu detayı bilmek gerekir. Boyunluk, düz olarak örülmelidir. Boyunluk 2 ilmekle örülmeye başlanmalıdır. Genel anlamda boyunluk modelleri bu tarz örülmektedir. 2 ilmekle başlanan boyunluk 200 ilmek olana kadar devam edilmelidir. Toplamda 15 sıra örüldükten sonra iki ucunun birleştirilmesi gerekmektedir. Bu şekilde boyunluk hazır hale gelmiş olacaktır.

[reklam id=1]

Gerek kadınlar, gerekse de erkekler için en özel aksesuarlar arasında yer alan boyunluğu sizler de kişisel olarak örebilirsiniz. El işleri ve el sanatları konusunda yetenekli olan hanımların boyunluk örme konusunda çok fazla zorlanmadıklarını biliyoruz. Özellikle ilk defa bu tür bir denemeyi yapacak olan hanımların yazımızdan faydalanabileceklerini ifade edebiliriz. Bir başka örgü boyunluk için tarif şu şekildedir.

Boyunluk Nasıl Örülür? 2

5 numaralı tığ şiş kullanmalısınız. Her zaman olduğu gibi 2 ilmekle başlanmalıdır. Toplamda 200 ilmek olana kadar devam etmelisiniz. 15 sıra olana kadar bu şekilde devam edilmelidir. İlk 15 sıra tamamlandıktan sonra tersinden olmak üzere iki ucunun birleştirilmesi gerekmektedir. Bu şekilde boyunluk hazır hale gelmiş olacaktır. Kadınların ve erkeklerin dış görünümlerine ne kadar önem verdiklerini biliyoruz.

Kullanılan ve tercih edilen ürünlerin mevsim koşullarına uygun olması şarttır. Soğuk kış aylarında da ince giysiler giymek uygun olmayacaktır. Bu aylarda daha çok kalın giysiler ve boyunluk gibi aksesuarlar giyilmek zorundadır. Bu bağlamda boyunluk örme atkı modelleri hem sizleri sıcak tutmakta, hem de aksesuar olarak farklı bir tarz yaratmaktadır.

Şıklığınızı tamamlayacak olan bu tür ürünleri kendi el becelerilerinizle kolay bir şekilde örebileceğinizi bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Yazımızın ikinci bölümünde de dikişsiz olarak yapılan boyunluk modellerinden bahsediyor olacağız.

Boyunluk Nasıl Örülür? 3

Dikişsiz Boyunluk Nasıl Örülür?

Dikişsiz boyunluk nasıl örülür diye merak edenlerin olduğunu biliyoruz. Özellikle Derya Baykal videolarını bu anlamda internet sitelerinde görebilirsiniz. Pek çok kişi tarafından tercih edilen derya baykal boyunluk videoları ile önemli bilgileri elde edebilirsiniz. Son derece kolay bir modeldir. Bu modelin örmesinde birkaç detaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

4 numaralı şiş ile örülmekte ve toplamda 2 tane ip gitmektedir. Normal şiş ya da tığ ile örülmemelidir. Şiş üzerine 85 ilmek atılmalıdır. Her ilmek altından 85 ilmek daha çıkarmalısınız. 170 tane ilmek üzerinden 1 dola 2 ilmek bir arada olacak şekilde devam edilmelidir. Bu işlem 1,5 ip bitene kadar sürmelidir.

Kesim işlemine gelindiğinde düz örgüden olmak üzere 3 ilmeği örüyorsunuz. 4-5. İlmeği bir arada almalısınız. Elde edilen 4 ilmeği sol şişe almalı ve yeniden 3 tane örmelisiniz.

Boyunluk Nasıl Örülür? 4

Bu şekilde kalan yarım ipin bitirilmesi gerekmektedir. Bu anlatılanların ilk etapta karmaşık geldiğini biliyoruz. Tüm örgü boyunluk modelleri gibi derya baykal dikişsiz boyunluk modeli de son derece basit bir şekilde örülebilmektedir. Bu noktada önemli olan bir kaç detaya dikkat etmeniz ve bunları anlamanızdır. Bu şekilde yapıldığında herhangi bir problem oluşmayacaktır. Bununla ilgili olarak yakınlarınızdan, çevrenizden ya da bir eğitim kurumundan destek almak mümkündür.