Brezilya Fönü

tarafından
314
Brezilya Fönü

Teknolojik uygulamalarla saça yüklenen keratin bakımı ile saçta kalıcı fön uygulamasıdır adından anlaşılacağı üzere brezilyada çok sık kullanılan ve en son olaraktan ülkemizde tercih edilmektedir.

Brezilya fönü nedir: kıvırcık veya dalgalı saçların sahip iseniz şekil vermekte zorlanıyorsanız bu yüzden sürekli düzleştirici ve fön kullanarak saatlerce uğraşıyorsanız artık durun özel bir keratin karışımı ile takviye yapılarak saçların uzun süreli düzlüğü parlaklığı ve canlılığı artırılır.

[reklam id=1]

Toplamda 5- 6 ay aralıklarında yaptırarak düz saçlara kavuşabilirsiniz yani saçınız banyodan sonra veya denizden çıktıktan sonra her gün fönlü gibi düz kalması demektir. İşlem tam olarak 2,3 saat sürer saçınızın inceliğine ve kalınlığına yıpranmışlık durumuna göre ayarlanır.

Brezilya fönü yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler:  brezilya fönünü yaptırmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız. Piyasada bu işi daha ucuza etmek için sahte ürünler kullanabilenler vardır kullanılan ürünler üzerinden araştırma yapmalısınız.

Brezilya Fönü 1

En önemli husus formandeit denilen sağlığa oldukça zararlı bir madde içeren ürünlere dikkat edilmesi gerekiyor formındeit içeren ve piyasada oldukça ucuza satılan bu tip brezilya fönü keratinine çok ama çok dikkat edilmesi gerekir.

Brezilya Fönü 2

Piyasada fırsat ürünü diyerek inanılmaz ucuz fiyatlara brezilya fönü yapılmaktadır. Asla bu kadar ucuz yapanlar sahtekâr demekte yanlış olur dürüst çalışan kuaförler de sadece reklam olsun diye hiç para kazanmadan bu tip kampanyalara katılabiliyorlar. O yüzden kuaför seçimini çok iyi yapmalısınız kullanılan ürünleri çok iyi incelemek lazım kendi güvendiğiniz kuaförlerle saçınıza brezilya fönünü yaptırabilirsiniz.

Bunun dışında içerisinde fermandoit içermeyen brezilya fönü zararsız olduğu gibi saçlara keratin yüklediği için faydası bile vardır Brezilya fönü her 5-6 ayda bir tekrar yaptıra bilinir. Yıpranma yapmaz daha parlak bir görüntü verir. Gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz brezilya fönü yaptıranlar denizden ve duştan çıktıktan sonra dümdüz ve kabarma olmayan saçlara sadece tarayarak kurutarak uzun süre fönlü saçlara sahiptirler.

Brezilya fönü ilacı: herhangi bir ilaç kullanamazsınız çünkü saçınızın kalıcı fönünü bozar bu yüzden keratinin yüksek olduğu ürünler tercih ediniz saçlarınızın uzamasına bağlı olarak şeklini korur kalıcılığı 6 aya kadar sürer. Keratinli ürünler saçınızın eksilen keratin tabakasını yeniliyor daha sağlıklı daha parlak görünüme sahip oluyor.

Brezilya Fönü 3

Keratin saçların canlı pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlayan temel bir proteindir. keratin saçların kaliteli uzamasına güçlü olmasını sağlayan bir üründür saç bakımında keratini mutlaka kullanmalısınız. saçlar sürekli ısı aldığı zaman maşalar düzleştiriciler den dolayı keratini kaybederek hasarlı bir yapı oluşur uzun süre röfle, renk değiştirme işlemlerinden dolayı saçlarınız keratini kaybeder ve artık saç keratine ihtiyaç duyar sizde keratinli brezilya fönü  ilacı tercih ederek bu sıkıntıdan kurtulursunuz.

Bu keratini alarak saç hasarlı yapıdan kurtulur güçlü parlak daha sağlıklı uzayan bir saça sahip olursunuz.

Brezilya fönü malzemesinde şampuanlar çok önemli kesinlikle ucuz market şampuanları kullanılmayacak. Özellikle dikkat etmelisiniz paraben, SLS, Sodyum içermeyecek.

Brezilya fönü şampuanı SLS ve sodyum içermeyen şampuanlar tuz oranı olmayan şampuanlar kullanılmalıdır. Sizde kendinize brezilya fönünden sonra sülfatsız olacak şekilde saçınızı olumsuz etkilere karşı koruyacak güçlü bir şampuan tercih etmelisiniz.

Brezilya Fönü 4

Keratinli ürünler saçlarınızın bakımını sağlıklı bir şekilde korur saçınız daha dolgun hale gelir sağlıklı ve parlak görünür. Paraben içeren ürünler kalitesiz şampuanlar ile asla brezilya fönünüzü uzun süre kullanamazsınız. Bu ürünler saçınızın kırılmasına mat görünmesine sebep olur sağlıklı bir şekilde uzamaz. Düz saçların kırılmasını, kıvrılmasına karşı koruyacak önlemler alır.

Brezilya fönü kaç kere yapılır derseniz saçınızın uzama süresine göre uzayan kısımlara sık sık yaptırabilirsiniz. Ama bir kere yaptırdığınız brezilya fönü 5,6 ay süre kadar kullanabilirsiniz.