Büyük Beden Gelinlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarafından
194
Büyük Beden Gelinlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bembeyaz Gelinlik, her genç kızın hayalidir. Kaç yaşında evlenirse evlensin, düğün günü hayatının en güzel günüdür. Özellikle de 2017 büyük beden gelinlik modelleri arasında Prenses modelinden, kabarık modeline, dantellisinden, straplez kadar her çeşit gelinlik birbirinden güzeldir.

Fakat her bayan zayıf ve standart ölçüde olmayabilir. Onların da gelinlik giyme ve güzel olma hakları var. O yüzden de büyük beden gelinlik seçenekleri var.

Büyük Beden Gelinlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler 2

Büyük beden gelinlikler, diğer gelinliklerden pek fazla bir farkı yoktur. Büyük beden gelinlikler genel olarak özel dikim olur. Dikim süreleri, standart beden gelinliklerle aynıdır. Sadece kullanılan kumaş miktarı fazladır. Büyük beden gelinlik tercih eden gelinlerin, çok fazla büyük taş ve desen kullanmaması daha doğrudur. Kullanıldığı takirde gelini daha iri ve kalın gösterebilir.

[reklam id=1]

Gelinliğinizin Bedeni Vücudunuza Tam Oturmalıdır

Büyük beden gelinlik seçimi yaparken,  en çok yapılan hatalardan biri, vücudunuza büyük ya da küçük gelen modelleri seçmektedir. Modeli beğenen bazı gelin adayları, düğün gününe kadar kilo verebileceğini düşünerek, bedenine göre küçük modeller alıyor. Bazıları bu durumu başarılı ile sonlandırırken, bazıları için de hüsranla sonuçlanıyor.

Üstelik büyük beden bayanlar, mümkün mertebe korse takmalıdır. Özellikle sorunu olduğu bölge için, sıkılaştırıcı bir korse kullanılmalıdır. Böylece en mutlu gününüzde daha ince ve zarif görünebilirsiniz. Büyük beden gelinlik seçimi sırasında vücut tipinizi tanımakta büyük önem taşır.

Büyük Beden Gelinlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler 1

Fazla kilonuzun olduğu kısmı kapatarak, zayıf olduğunuz bölgeyi göz önüne çıkararak daha zayıf bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer kilonuz alt kısımda toplanıyorsa, mümkün oldukça az kabarık ve ince kumaşlı gelinlikler tercih edilmelidir. Eğer kilonuz bel bölgenizden yukarıdaysa da göğüs altından bollaşan, kloş modeller sizin için daha uygundur. Bu önerileri dikkate alarak, olduğunuzdan daha ince ve şık gözükebilirsiniz.

Büyük beden gelinlik seçiminde önemli noktalardan biri de saç modelidir. Eğer iri bir vücuda sahipseniz, mümkün oldukça açık ve dalgalı modeller tercih etmelisiniz. Özellikle yüz tipiniz yuvarlak ve kare ise, açık saç modelleri sizin için en güzel modeller arasında yer almalıdır.

Büyük Beden Gelinlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyük Beden Gelinlik Ne kadar Sürede Hazırlanır?

Büyük beden gelinlik tercih edecek bayanların, düğünden en az 1,5 – 2 ay önce seçim yapması gerekir. Tabii kilo alma ve kilo verme gibi durumlar olacağı için, düğüne kadar en az 3 defa prova alınmalıdır. Üstelik gelinliği tedarik edecek firma ile sık sık iletişime geçilmelidir. Her ihtimale karşı, 1 adet yedek gelinlik ayırtılmalıdır.