Çam Terebentin Nasıl Kullanılır?

tarafından
339
Çam Terebentin Nasıl Kullanılır?

Çam terebentin nasıl kullanılır, ağaçlardan distilasyon yani damıtma yöntemiyle elde edilen çam terebentin yağı disiplinli ve sabırlı bir şekilde kullanıldığında saçları hem uzatan hem de yeni saç çıkmasını destekleyen bir özelliğe sahiptir.

Çam terebentin yağı daha çok badem yağı ve ceviz yağıyla karıştırılarak kullanılır. Böylelikle sert olan yapısı seyrelmiş olur hem de içindeki etken madde ve bileşenler daha faydalı ve etkili hale gelir. Çam terebentin yağı saç köklerini besler ve saç dökülmelerinin önüne geçer.

Çam Terebentin Nasıl Kullanılır? 1

Çam terebentin yağının faydaları sadece saçlara ulaşmaz, sağlığa başka faydaları da vardır.

Gelelim çam terebentin nasıl kullanılır kısmına. Daha çok saç bakımı ve kepeklenme sorunlarında kullanılan am terebentin yağı başka problemlere de iyi gelmektedir.

[reklam id=1]

Terebentin yağını şampuan şişesinin içine damlatarak da kullanabilirsiniz. Büyük bir şişe şampuanın içine 20-25 damla çam terebentin damlatmak ve şişeyi iyice çalkalamak yeterlidir. Böylelikle her duş esnasında çam terebentin özünden faydalanmış olursunuz. Ancak gözlerle temasından kaçınılmalıdır.

1 bardak suya 4 damla çam terebentin damlatmak ve tüketmek idrar yolu enfeksiyonlarından, bel soğukluğuna, astımdan, şekere, romatizmadan solunum rahatsızlıklarına kadar pek çok rahatsızlığa el atar ve şifa sunar.

Çam Terebentin Nasıl Kullanılır? 3

  • Suya damlatılarak tüketilmesi hemoroitte de faydalıdır.
  • Emziren kadınlarda süt oluşumu sağlar.
  • Saçları güçlendirir, kepek oluşumunu önler, saçları uzatır ve dökülmeleri azaltır.
  • Suyun içine damlatılarak içilen çam terebentin yağı kılcal damarları uyarır ve kan dolaşımını düzenler.
  • 1 çay bardağı suya 4 damla damlatılarak günde 3 sefer alınan çam terebentin yağı egzamaya, kuru ciltlere ve saçlara masaj yaparak uygulanır.
  • Çam terebentin yağı buruna 1-2 damla damlatıldığında sinüzite iyi gelir.

Çam Terebentin Nasıl Kullanılır? 2

  • Çam terebentin yağı cilde de uygulanır. Saç maskesi için fındık, ceviz, susam ve badem yağı ile karıştırılarak kullanılır.
  • Çam terebentin yağı saç diplerine direkt olarak uygulandığında ciltte yanma ve tahriş oluşturabilir. Bu sebeple diğer uçucu yağlarla harmanlanarak kullanılması daha iyi olacaktır.
  • Çam terebentin yağı ile saç maskesi uyguladıktan sonra kurutucu etki yapmaması için saçlarınıza nemlendirici serum uygulayabilirsiniz.
  • Kanser, akciğer ve bu tarz ciddi hastalığı olan kişilerin çam terebentin yağı kullanımından uzak durmaları gerekir