Cilt Bakım Ürünleri

tarafından
217
Cilt Bakım Ürünleri

Cilt bakımı, hem bayanların, hem erkeklerin üzerinde durması gereken bir konudur. Yaşlanmaya karşı önlem almak, pürüzsüz ve güzel görünümlü bir cilde sahip olmak her iki cins için de önemlidir. Daha çok kadınlar ile bütünleştirilmiş olan cilt bakımı ürünleri günümüzde erkeklerin de fazlası ile ilgisini çekiyor. Cilt yapıları farklı olan erkekler ve kadınlar için en etkili cilt bakım ürünleri nelerdir, sorusundan yola çıkarak sizler için bu yazıyı hazırladık.

Cilt Bakım Ürünleri 1

Erkekler ve kadınların pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ihtiyaç duydukları ürün çeşitleri birbirinden farklıdır. Erkeklerde bakım ürünleri daha çok tıraş öncesi ve sonrasına göre üretilip satışa sunulmaktadır. Kadın cilt bakım ürünleri ise daha çok makyaj öncesi, sonrası ve yapılan bu makyajın etkisine göre üretilip satılmaktadır.

[reklam id=1]

Erkek Cilt Bakım Ürünleri

Belli bir yaşa gelmiş olan erkekler neredeyse her gün tıraş olmaktadır. Özel tıraş makinesi ya da klasik jiletler ile yapılan bu uygulama yüz bölgesindeki ölü hücrelerin arındırılmasını da sağlıyor. Ancak bunun her gün yapılması bazı hassas ciltlerin zarar görmesine, tahriş olmasına neden oluyor.

Bu tahrişin önlenmesi için tıraş öncesi ve tıraş sonrası bakım ürünleri kullanılabilir. Tıraş öncesinde uygulanan bakım ürünleri, cildin korunmasını sağlarken bir yandan da daha kolay bir deneyimi sunar. Tıraş öncesinde cildin nemlendirilmesi için cilt yapısına uygun nemlendirici krem kullanılması önerilir.

Cilt Bakım Ürünleri 2

Tıraş sonrasında ölü hücrelerinden arınan cildin rahatlaması için hoş kokulu, nemlendirici özelliği bulunan özel tonikler kullanılabilir. Bu özel toniklerin seçiminde kesilme ihtimaline karşı alkol bulunmamasına dikkat edin.
Tıraş öncesi ve sonrası bakımlarını dışında erkeklerin de kendi ciltlerini korumak ve daha genç görünmek için erkek cilt bakım ürünleri vardır. Bu ürünlerden en fazla tercih edilenleri sivilce ve siyah noktalar için kullanılan ürünlerdir.

Maske, tonik ve peeling şeklinde satılan bu özel cilt bakım ürünlerinin seçiminde mutlaka kendi cilt yapınıza uygun ürünlerden yana tercih etmeniz gerekir.

Kadın Cilt Bakım Ürünleri

Kadınların kullandıkları cilt bakım ürünleri, erkeklere oranla daha fazladır. Her cilt tipine uygun, her tür cilt sorunu için etkili özel markaların ürünleri mevcuttur. En fazla kullanılan bayan cilt bakım ürünleri; yüz temizleme jeli, tonik, cilt düzenleyici maske, kremler ve cilt sorunlarının çözümü için üretilen özel losyonlardır.

Cilt Bakım Ürünleri 3

Cilt temizlemek için kullanılan ürünler genelde makyaj sonrasında temizlik için kullanılır. Günlük hayatlarında da makyaj yapmayı seven bayanlar cilt temizleyici, jel, losyon ve sütleri sıklıkla kullanıyor. Makyaj çıkarmak için kullanılan bu ürünler aynı zamanda cildin diğer kirlerden de arınmasını sağlıyor.

Cilt temizliğinin ardından cildin tamamen mikroplardan arınması için özel tonikler de en sık kullanılan ürünler arasındadır. Cildin temizliği sağlandıktan sonra daha yumuşak ve pürüzsüz olması için özel kremler kullanılabilir. Bu kremlerin seçiminde mutlaka cilt tipine uygun bir krem seçmek önemlidir.

Cildin temizlenme ve nemlendirilmesinin yanı sıra ciltte her hangi bir sorun oluştuğunda çözümü için kullanılabilecek özel cilt maskeleri de bayanların en sevdikleri kişisel bakım ürünleri arasındadır. Cİlt üzerindeki kusurlara göre değişik malzemeler ile hazırlanan cilt maskelerini üzerinde yazan uygulama talimatlarına göre uygulayabilirsiniz.

Cilt Bakım Ürünleri 4

Hazır olarak satın alabileceğiniz bu cilt maskelerini isterseniz evde de doğal malzemeler ile hazırlayıp cildinize uygulayabilirsiniz.

Hem kadın, hem de erkekcilt bakım ürünlerinin seçiminde mutlaka kişisel cilt özelliklerine uygun ürünler seçmeleri tavsiye edilir.