Cilt Lekeleri için Krem

tarafından
2748
Cilt Lekeleri için Krem

Cilt lekeleri, türlerine göre farklı tedavi uygulaması yapılan lekelerdir. Kimi zaman sadece küçük bir krem ile yok edilebilen bu lekeler, kimi zamansa daha uzun süreli ve daha yoğun bir yöntem ile tedavi edilebiliyor. Açık renkli ve küçük boyutlu cilt lekelerinin tedavisinde genel olarak kremler kullanılır. Bu kremler evde yapılabildiği gibi hazır olarak da bazı yerlerde satılıyor. Bu yazımızda sizlere cilt lekeleri için etkili kremler konusunda bilgi vereceğiz.

Cilt lekeleri farklı nedenler ile ortaya çıkabilen lekelerdir. Doğuştan ya da sonradan olan bu lekeler, daha sonraki yıllarda genelde yaşlanma, güneşin etkileri, hormonal değişiklikler ya da sivilce izi gibi nedenler ile ortaya çıkabiliyor. Her ne sebeple ortaya çıkarsa çıksın bu lekelerin yok edilmesinde farklı içeriklere sahip çok sayıda hazır cilt kremi kullanılabiliyor. Düzenli kullanım ile üzerinde belirtilen süre çerçevesinde tedavi sağlayan cilt lekeleri için en iyi krem önerileri konusunu sizler için araştırdık. İşte, cilt lekelerinin tedavisinde en çok tercih edilen kremler ve bu kremlerin isimleri…

[reklam id=1]

Arap Kızı Kremi: Arap kızı kremi özellikle güneş lekelerinden şikayetçi olanlar tarafından tercih edilen bir kremdir. Düzenli kullanım ile rahatsız edici cilt lekelerinden kurtulmayı sağlayan bu krem, mutlaka güvenilir eczane ya da kozmetik ürün satışı yapılan yerlerden satın alınmalı. Kullananlar tarafından düzenli kullanım sonucunda pürüzsüz bir cilde ulaştıklarını söyleyenlerin olduğu krem, cilt beyazlatma, cilt tonu dengeleme gibi etkilere sahiptir.

Cilt Lekeleri için Krem 1

Sinoz Leke Kremi: Kısa sürede cilt lekelerinden kurtulmak isteyenlerin tercihi sinoz leke kremi, akne lekeleri, siyah noktalar, çil izleri, epilasyon ve hamilelik lekelerinin tedavisinde etkili şekilde kullanılıyor. Hassas ciltler için de ideal olması yönü ile çok tercih edilen bu krem, lekeleri parçalayarak tedavi ediyor. Kısa sürede lekelerin renginin açılmasını sağlayan Sinoz leke kremi, aynı marka nemlendirici ürünler ile birlikte daha da etkili şekilde kullanılabilir.

Cilt Lekeleri için Krem 2

Bephanten: Merhem ve krem olarak satışı yapılan bu ürünün cilt lekeleri için kremi kullanılır. Sivilce izleri, yara lekeleri gibi zorlu cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan bu krem, düzenli kullanıldığında sivilcelerin çıkmasını da önler. Hoş kokusu olan bu kremi kullananlar, uzun süreli kullanımlarında bölgede tüylenme olduğunu belirtmiştir. Lekeler için bu ürünü kullanmak isterseniz, bu yan etkisini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Cilt Lekeleri için Krem 3

Expigment: Cildi soyarak lekelerden arındırma özelliği bulunan bu krem, genelde hassas ciltler için önerilmez. Çilli ve büyük boyutlu cilt lekeleri için önerilen Expigment kremin kullanımı mutlaka uzman bir doktor kontrolünde yapılmalı. Uzun süreli kullanımlarda ciddi yan etkisi bulunan cilt leke kremi, eczane ve kozmetik ürün satışı yapan güvenilir yerlerden temin edilebilir.

Cilt Lekeleri için Krem 4

Tretin: Doktor kontrolünde kullanılması gereken cilt kremlerinden birisidir. Cildi aşırı kurutma özelliği olduğundan mutlaka yanında bir nemlendirici ürünün de kullanılması gerekecektir. Gün aşırı bezelye büyüklüğünde alınıp cilt lekelerinin üzerine sürülmesi gereken bu krem, 2-3 ay içinde sonuçlarını gösteriyor. Zorlu cilt lekeleri için idealdir.

Cilt Lekeleri için Krem 5

Madecassol: Daha çok çatlaklar ve sivilceler için kullanılan bu krem, cilt lekelerinin yok edilmesinde de etkilidir. Cildi iyileştirip tazeleme özelliği bulunan bu krem, her ciltte farklı etkilere neden olabiliyor. Bunun için tüm leke üzerine sürmeden önce çok küçük bir alanda deneme yapıp kremin etkilerinin belirlenmesinde fayda vardır.

Cilt Lekeleri için Krem 6

Cilt lekeleri için etkili bu kremlerin satın alınmasında mutlaka ürünlerin etiketlerine dikkat edin. Orjinalliğinden emin olmadığınız hiç bir ürünü satın alıp kullanmamanızı öneriyoruz. Aksi halde sahte ürünleri satın alıp pürüzsüz bir cilde kavuşmayı umarken daha ciddi cilt sorunları ile karşılaşabilirsiniz.