Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır?

tarafından
454
Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır?

Kişilerin cinsel ilişki sırasında daha büyük bir haz alabilmesi için öncelikle her iki tarafında enerjisinin tam olması gerekmektedir.

Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır?

Afrodizyak İçerikli Yiyecekler Tüketin

Cinsel birleşme esnasında enerjinin yerine getirilmesi için ise afrodizyak etkiye sahip olan besinleri tüketmek de mümkün olabilmektedir. Fakat bu kapsamda dikkat edilmesi gereken husus, kişilerin bu gibi afrodizyak etkili besinleri tüketirken kendilerini ağırlaştırmayacak olanları tercih etmeleri gerekmektedir.

Çünkü sex sırasında rahat hareket edebilmek ve kendini iyi hissedebilmek için kişilerin hafif ve sağlıklı olan besinleri tüketmesi son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

[reklam id=1]

Kendinizle Barışık Olun

İlişkinin süresinin uzatılmasında en önemli etkenlerden birisi de çiftlerin vücutlarını sevmeleri ve dolayısıyla da kendileri ile barışık olmaları gerektiğidir. Kendisine özgüveni olan her kişi, partneri tarafından daha da arzulanmaktadır. Bu da dolayısıyla cinsel ilişki süresini uzatmada yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda ise yapılması gereken şey, kişilerin vücutlarında kusurları olsa dahi bunları beğenmesi ve kabul etmesidir.

Düzenli Sex Yapın

Erkek arkadaşınızı ya da kocanızın daha uzun süre dayanmasını sağlayacak en bayağı yöntem daha fazla cinsellik yapmaktır. Araştırmalar, tertipli sex oluşturan erkeklerin yatakta daha uzun süre performans sergileyebildiklerini göstermektedir.

Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır? 2

Cinsel birleşme esnasında kocanızın kendisine söz geçirmesini engelliyorsanız, bunu kendinize yapılmış olan en büyük iltifat olarak algılayabilirsiniz. Bu durumda yapacağınız en ufak bir hareket bile kocanızı çok daha tahrik edecektir. Düşüncelerini, sex haricinde bir noktaya çekin ve seksin daha uzun sürebilmesi için ona yardımcı olun.

Birbiriniz İle Konuşun

Çiftler içinde olan doğru ve iyi iletişim bu problemi çözmenizi sağlayabilir. Ona yatakta neler beklediğinizi, ne istediğinizi tam olarak anlatın. Kim bilir mesele, sizin ne istediğinizi bilememesinden kaynaklanıyordur.

Farkı Pozisyonlar Deneyin

Cinsel ilişki esnasında pozisyon değişim yapmak hem eğlencelidir bununla beraber partnerinizin, kendini toparlaması için fırsat tanıyarak, onun daha uzun süre dayanmasını sağlar. Denetimi elinize alın ve birlikteliğinize kısa süreli bir ara verin. Bunun için tamamen durmanıza gerek yok fakat yavaşlayabilir ve elinizi göğsüne koyarak birazcık yavaşlamasını sağlayabilirsiniz. Ona işleri birazcık yavaşlatmak istediğinizin sinyalini vererek sakinleşmesini sağlayabilirsiniz.

Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır? 3

Fantezi Kurun

Toplumsal baskı ya da kişilerin kendi şahsi görüşleri, cinsel ilişkide fantezi kurmanın ayıp ya da yanlış olduğudur. Fakat bu oldukça yanlış bir düşünce olup aynı zamanda çiftler arasındaki cinsel hayatın da giderek monotonlaşmasına yol açabilmektedir. Fantezi kurmak ya da çiftler arasında küçük cinsel oyunlar oynamak, cinsel hayatın daha renkli kalmasına olanak tanırken aynı zamanda cinsel ilişki süresini de arttırmaktadır.

Birbirinizi Anlayın

Çiftlerin birbirilerinden çok daha büyük bir haz ve keyif almasına olanak tanıyan bir diğer husus ise, birbirine saygı duymaktır. Bu konuda yapılması gereken şey ise kişilerin birbirlerini dinlemeleri ve isteklerini sürprizler halinde yerine getirmeleridir. Dikkat edilmesi gereken husus ise, partnerin istemediği hiçbir şeyi zorla yaptırmamaktır. Çünkü bu durum çok daha ciddi problemlerin meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır? 4

Temiz ve Huzur Dolu Ortamlar Oluşturun

Cinsel ilişki için çiftler genellikle yataklarını tercih etmektedir. Fakat bu konuda, cinsel ilişkinin yaşanacağı alan son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Kendisini güvende hisseden kadınlar, cinsel ilişkiye çok daha adapte olurken böylelikle aldıkları haz da daha büyük olabilmektedir.

Aynı zamanda erkekler de, partnerlerinin kendilerini tamamen teslim etmesi sebebi ile cinsel ilişki süresini uzatabilmektedir. İşte tüm bunlardan dolayı cinsel ilişkinin yaşanacağı ortamın temiz ve huzur verici olmasına büyük bir özen gösterilmesi gerekmektedir. Hemen her evlilikte sevgi ve saygı temel taşı olsa da, mutlu bir cinsel hayat da evliliğin sürebilmesi için son derece büyük bir öneme sahiptir.