Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır?

tarafından
328
Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır?

Zaman zaman sıkılıp kestirdiğimiz uzun saçlarımızı özleriz. Veya hiç uzamayan saçlarımızın daha uzun olmasını dileriz. Ya da çok az görünen saçlarımızın daha gür ve dolgun olmasını isteriz. Bunun için ne kadar saç uzatıcı ürün veya dolgunlaştırıcı ürün kullansak da her zaman sonuç alamayabiliriz.

Sonuç alamamış olsa da tamamen çözümsüz bir durum da değil. Bunlar yerine daha kolay ve pratik çıt çıt postişler kullanabilirsiniz. Kuaförlerde istediğiniz renkte ve şekilde bulmanız mümkün. Her ne kadar zahmetli gibi görünse de kullanımı basit.

Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır? 1

İlk adım:

 • Saçlarınızı ve çıt çıtlarınızı iyice tarayıp açın.

İkinci adım:

 • Postişinizi takacağınız alanı bir tarak yardımı ile ayırın. Ve geri kalan kısmı başınızın üstene bir toka yardımı ile tutturun

Üçüncü adım:

 • Çıt çıt takılacak yere sprey sıkın. Daha sonrada o bölgeye krepe atın. “Krepe nedir?” derseniz de krepe, saçı dik tutarak havaya kaldırıp daha sonra yukardan aşağıya tarayarak saç dibinde dolaşmış bir görüntü oluşturmak. Bunu yapma sebebimiz postişin saçta daha iyi tutunmasını sağlamak.

[reklam id=1]

Dördüncü adım:

 • Eğer krepe yapmak istemezseniz çıt çıtı takacağınız bölgeye yerleştirin. Saçlarınızı çıt çıtın içerisinden geçirip yavaş yavaş dairesel şekilde dönderiniz. Böylece saçlarınız çıt çıta dolanacak ve daha sıkı olacak.

Beşinci adım:

 • Çıt çıtı iki yandan bastırarak kapatın.

Altıncı adım:

 • Eğer birden fazla çıt çıt takacaksanız üstte kalan ve toka ile topladığınız kısımdan bir miktar daha saç alıp aşağıya indirin. Sonra diğer çıt çıtı da aynı şekilde takın. Başka takmak isterseniz de aynı işlemi yeni saçlar indirerek tekrar edin.

Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır? 2

Kadınların genel olarak saçlarına yaptığı bakımlar söz konusudur. Saçlara ait bakımların uzun sürmesine bağlı olarak kısa yollardan daha iyi görüntü elde etmek mümkündür. Saçlar için en kısa yoldan uzun ve bir o kadar da dolgun gösterilmesi çıt çıt saç takmakla gerçekleştirilir.

Çıt Çıt Saç Nedir?

İnce ve zayıf görünen saçların görümü birtakım kadınları rahatsız eder. Bu yüzden kadınlar çıt çıt kullanmaktadır. Çıt çıt  8 değişik parçadan meydana gelen, saçta toka yardımı ile tutunan saçlardır. Çıt çıt kadınların saçlarını daha yoğun görünmesini sağlamaktadır. Tokası yardımıyla kolayca takılıp, çıkarılmaktadır.

Her parça değişik boyutlardan hazırlanmaktadır. Küçük ve büyük boyutlar meydana gelen değişik parçalar vardır. Çıt çıt saçların birbirinden değişik boyutlarda olmasının sebebi, kafanızın değişik bölgelerine takılmasına yardımcı olmaktadır. Her parçanın kullanım yeri bellidir.

Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır? 3

Çıt Çıt Saç Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çıt çıt alırken birtakım hallere ilgi edilmesi gerekmektedir. Çıt çıt kullanımın da tokanın niteliği ehemmiyetlidir zira saçı tutan tokadır. Bu yüzden tokanın kaliteli olması gerekmektedir. Aynı vakit da saçın niteliği ve kumaşın da niteliği de ehemmiyet taşımaktadır.

Kumaş ve saçın niteliğiz olması kötü bir görünüme sebebiyet olur. Aynı vakit da daha kötü sebeplere yol açabilir. Cilt problemlerine sebebiyet olabilir. Bu yüzden ilgi edilmelidir. Çıt çıt olarak seçilen saçın yıkama, boya, röfle, perma gibi işlemlerin uygulanmasını sağlayacak modeller olması gerekir. Bu işlemlere ideal olmayan saçlar niteliğiz ve tüketimine ideal değildir.

Kaliteli çıt çıtlar her prosedürün uygulanmasın da problem çıkarmamaktadır. Piyasada çoğu değişik saç satılmaktadır. Kaliteli çıt çıtlar yumuşak ve ince telli modellerden oluşmaktadır. Kalitesiz olanlar normal çıt çıtların fiyatından daha düşüktür.

Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır? 4

Çıt Çıt Saç Nasıl Yıkanır?

 • Çıt çıt saçlarınızı dilediğiniz vakit kolaylıkla yıkayabilirsiniz. Bu prosedürü evde kolay yöntemlerle yapabilirsiniz.
 • Bunun amacıyla bir kaba suyu doldurunuz. Bu suyun ılık olmasına özen gösteriniz.
 • Çıt çıt saçları dikişli kısımlarından tutarak şampuan ve ılık suyun dolu bulunduğu bir kaba koyup çıkarınız. Bu prosedürü birkaç kere tekrarlayınız.
 • Yıkama prosedürü bittikten sonra son kez daldırıp saçlarını karıştırmadan ovalayınız.
 • Ilık su ile duşun altında şampuanın akmasını sağlayınız.
 • Çıt çıtların daha yumuşak olmasını istiyorsanız, yıkama prosedüründe uyguladığınız gibi kaba suyu ve saç kremi koyarak tekrarlayabilirsiniz.
 • Saçları bir tarak ile tarayınız. Daha sonra saçı durulayınız.
 • Saçları bir askıya asarak kurutunuz.