CLINDOXYL Jel 25 gr Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

tarafından
934
CLINDOXYL Jel 25 gr Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Sivilce ve siyah noktalar için yaygın şekilde kullanılan jeller arasında yer alan Clindoxyl, hem kullanım kolaylığı, hem de kısa sürede etki etmesi açısından çok tercih ediliyor. Kısa sürede etki etmesine karşılık yan etkileri oldukça az olan bu özel krem, yüz bölgesinde yer alan her tür sivilce ve siyah nokta için kullanılabilir.

CLINDOXYL Jel 25 gr Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

İçeriğindeki özel maddeler dolayısı ile antibiyotik özelliği bulunan bu özel krem, akneler üzerinde yer eden bakterilerin yok edilmesinde etkilidir. Uzun süreli ya da kısa süreli akne tedavilerinde sıkça kullanılan bu ilaç aynı zamanda siyah ve beyaz noktaların da tedavisinde kullanılabiliyor.

Sadece akne ya da siyah noktalı bölge üzerine uygulanması ideal olan Clindoxyl Jel, uygulama bölgesinin daha az yağlı olmasını sağlar. Bu yönü ile aknenin kurumasını ve yok olmasını sağlar. Ciltte var olan sorunların tedavisinin yanında yok olduktan sonra yeniden ortaya çıkmalarını da engelleyen krem, doktor tarafından aksi belirtilmedikçe her gün sadece 1 kere uygulanmalıdır.

[reklam id=1]

Düzenli kullanım ile kısa sürede sivilcelerin azalmasını, siyah noktaların yok olmasını sağlayan sivilce jeli, hem kadınlar, hem de erkekler tarafından kullanılabiliyor.

Clindoxyl kreminin etken maddesi, linkomisin’dir. Kullanacak olan kişinin bu maddeye karşı hassasiyeti ya da alerjisi varsa konu hakkında doktora bilgi verilmesi ya da ilacın kullanılmaması gerekir. Bu özel kremi kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise geçmişte bölgesel enterit, ülseratif kolit veya bir antibiyotiğin neden olduğu kolit geçirilmiş olmasıdır. Eğer bu rahatsızlıklardan birini geçirdiyseniz mutlaka doktorunuza bunu da bildirin.

CLINDOXYL Jel 25 gr Nedir ve Ne İçin Kullanılır? 1

Özel sivilce kremi ve jelinin kullanımında ise;

  • Göz, dudak, ağız ve diğer mukoz membranlara ilacı uygulamayın.
  • Cildinizdeki her hangi bir yerde kesik, yara, güneş yanığı ve ekzema gibi tahriş olmuş alanlar varsa bu alanlara uygulamayın.
  • Bu kremi kullanırken kesinlikli güneş ve yapay güneş ışınlarına (UV) maruz kalmayın.
  • Atopik hastalığınız varsa ciltte fazla kuruma olma ihtimaline karşı dikkatli kullanın.
  • Cildinizdeki çok hassas bölgelere bu kremi uygulamayın.
  • Kaza ile göze kaçması durumunda jeli bol su ile temizleyin.
  • Bu kremin sçaları beyazlatma özelliği olabilir, buna dikkat edin.
  • Bulaştığında renkli kumaşların renklerini açabilir.
  • Belirtilen dozların dışında yüksek ya da düşük dozda kullanmayın.

Bu ilaçtan tam etki görülmesi 4-6 hafta arasında değişebilir. Bu dönemde düzenli kullanıma dikkat edilmeli ve sabırlı olunmalıdır. Siyah nokta ya da sivilcelerin üzerine uygulanan bu ilacın kullanımından önce mutlaka doktor ya da eczacıdan bilgi alınması gerekir.

Kontrollü şekilde kullanımı uygun olan bu sivilce ilacı, hamilelik döneminde ve emzirme döneminde mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Doktorun uygun görmediği durumlarda kesinlikle kullanılmaması gerekir. Eğer ilacı kullanırken hamile kalırsanız hemen durumdan doktorunuza haberdar etmelisiniz.

CLINDOXYL Jel 25 gr Nedir ve Ne İçin Kullanılır? 2

Clindoxyl sivilce jelinin diğer ilaçlar ile birlikte kullanımında da dikkatli olunması gerekir. Bazı ilaçların etkileri ile kremin etkileri çakışabilir. Bu durumda kremin kullanılmaması, değiştirilmesi gerekebilir. Topikal akne ilaçları ve A vitamini ilaçları ile birlikte bu kremi kullanmayınız. Eritromisin ve gentamisin ile birlikte kullanımında ise dikkatli olunması, doktor kontrolünde kullanımının yapılması gerekir.

Siyah nokta ve sivilcelerin tedavisinde kullanılan Clindoxyl kremi kullanırken yan etkileri ortaya çıkarsa mutlaka doktora başvurmanız gerekir. Bu durumda kremin kullanılmaması ya da dozunun doktor kontrolünde azaltılması gerekebilir.