Çocuk Aldırma Süresi

tarafından
313
Çocuk Aldırma Süresi

Çocuk aldırma sürecinin genel olarak bazı ülkeler de yasak olduğu bilinmektedir. Çocuk aldırma kaç aya kadar diye düşünülürse 10.gebelik haftasına kadar aldırma süreci ülkemizde yasal olarak gerçekleştirilir.

Çocuk Aldırma Süresi

Tıbbi bir şekilde çocuk aldırma sürecinin her gebelik sürecinde mümkün olduğu bilinmektedir. Bu durum sadece çocuk aldırma işleminin yapılacağı yerin şartlarına uygun olarak gerçekleştirilir. Şartlar el verdiği sürece gebeliğin her haftasında aldırma şansı bulunmaktadır.

Tıbbi malzemelerin son derece iyi olmasına bağlı olarak bu durumlar rahat bir şekilde gerçekleşecektir. Ancak şunun unutulmaması gerekmektedir: Gebelik haftasının ilk kısımlarında gerçekleşen bir çocuk aldırma sürecinin diğer süreçlere göre daha ağrısız ve sağlıklı bir şekilde yürütüldüğü bilinmektedir. Bu duruma bağlı olarak erkenden yapılan bir çocuk aldırma işlemi riskleri daha az olacaktır.

[reklam id=1]

Uzmanlar tarafından çocuk aldırma zamanı gebelik süresine bakıldığı taktirde 5 ile 6.haftalar arasında gerçekleşmesi iyi olarak gözükmektedir.

Çocuk aldırma hangi ayda yapılır gibi bir soru aklınıza takıldı ise her ayda rahat bir şekilde çocuk aldırma işlemi gerçekleştirilir. Çocuk aldırma işlemleri sırasında kadının rızası kesinlikle olmalıdır. Sadece baba tarafından bir çocuk aldırma isteği olsa dahi kadın istemediği sürece bu durum söz konusu olmayacaktır. Kadın isteği gerçekleşmeden yapılan bir çocuk aldırma işleminde suç ve cezalandırma işlemleri gerçekleşecektir.

Çocuk Aldırma Süresi 2

Çocuk aldırma işlemlerinde kadının reşit olmaması gibi bir durumda ise yine kendi rızası kesinlikle olmak zorundadır. Kendi rızasının yanında velisinin de rızasının olması zorunludur. Anne ile babanın ayrı olma durumunda ise velayet kimde ise o kişinin izni olmak zorundadır.

Çocuk aldırma tıbbi bir zorunluluğa bağlı olarak gerçekleşme gibi durumlar da söz konusudur. Ayrıca isteğe bağlı bir çocuk aldırma süreci de gerçekleşmektedir. Tıbbi durum söz konusu olmadığı taktirde gebeliğin 10.haftasından yapılan bir düşük ya da bilerek çocuğu aldırma durumunda cezası en az 1 yıl hapis olarak belirlenmiştir. Ayrıca para cezası da verilebilmektedir.

Çocuk aldırma işlemlerinde annenin sağlığına zarar verecek bir şekilde durumun söz konusuna bağlı olarak 10.gebelik haftasından sonra bile çocuk aldırma işlemi gerçekleşir. Bu duruma hekim heyeti karar verebilmektedir. Bu durumun suiistimal derecesine gelmemesi için devletten tarafından detaylıca araştırmaları yapılmaktadır.

Çocuk Aldırma Süresi 3

Çocuk aldırma süresinde gebelik durumunun hafta olarak belirlenmesi gerekmektedir. Bu durum ultrason ile sağlanır. Bu durumda doktor sağlıklı bir şekilde muayene etmektedir. Muayene edildikten sonra çocuk aldırma işlemlerine dair durumlar sırasıyla yerine getirilmektedir.

Tüm çocuk aldırma işlemleri sırasında 6.hafta içerisinde yer alan bir durumda 5 dakika gibi kısa bir sürede çocuk aldırılabilir. 6.gebelik haftası ile 10.gebelik haftasında çocuk aldırma işlemi gerçekleştirilmesi tam olarak 15 dakika kadar sürecektir.

Tam bir manayla çocuk aldırma işlemleri anestezi gibi durumlar eklendiğinde en fazla 40 dakika sürmektedir.

Çocuk aldırma işlemleri sırasında enfeksiyon gibi bir durum oluşması durumu bir hafta kadar bir süre sonrasında ortaya çıkmaktadır. Enfeksiyon tam olarak ağrı şeklinde kendini belli edeceği gibi aşırı kanama durumu gibi de ortaya çıkarmaktadır. Bu durumdan çocuk aldırma işlemi gerçekleştikten sonra doktorunuz tarafından sizlere verilen antibiyotikleri düzenli bir şekilde kullanmanız ile ender bir şekilde gözükmektedir.

Çocuk Aldırma Süresi 4

Çocuk aldırma süresinde içeride parça kalması gibi bir durumunda ise kanama durumlarının son derece fazla olması gözükmektedir. Kanamanın tam olarak pıhtı şeklinde gerçekleşmesi söz konudur. Ayrıca son derece koyu bir renk olarak ortaya çıkmaktadır. Bazen içinde kalan parçanın hızlı bir şekilde düştüğü gözlenmektedir.