Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkisel Besinler

tarafından
304
Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkisel Besinler

2 yaşından büyüklere multivitamin şurup ve polenli macun bu iki besinin özellikle çocuklarda sık görülen bağışıklık problemi ve dengesiz besin sonucu oluşan zayıf ve güçsüz bağışıklık sistemine yardımcı olan ve vitamini çok zengin olan bir yardımcı bitkisel besin ya da besinlerdir sabah akşam aç karnına birer kaşık içilmesi gerekmektedir ek olarak da bunun yanında polenli macun ve yine o da sabah akşam aç karnına  bir çay kaşığı   içilmelidir.

Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkisel Besinler 3

Multivitamin şurubu 

Bağışıklığın artmasında çok etkilidir. Ebeveynler de alkol ve sigara içen kişiler içinde güçlü bir besin kaynağıdır.
Stres ve uyku problemlerine de yardımcı olan multivitamin şurubu özellikle çocuklardaki zihinsel gelişime yardımcı olduğu gibi çocukların daha sağlıklı ve daha hızlı büyümesine yardımcı olur.

Vücudu dengede tutar ve hastalıklara karşı kalkan görevini üstlenir. Sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için bu yararlı besin yada besinleri kullanmak gerekir.

[reklam id=1]

Polenli Macun

Çocuklarda iştah açma ve diş gelişimine önemli etkileri bulunmaktadır. Karaciğerin düzenli çalışması vücudun direncini arttırmasına yardımcı olan bir besindir.

Kansızlığa karşı da etkisi olan polenli macun çocuklarda sık görülen altını ıslatma problemine de yardımcı olmaktadır.

Arı Sütü ve Bal 

3 yaşından büyüklere arı sütü bal karışımı çocukların daha sağlıklı gelişmelerine faydalıdır. Hayata yeni gözlerini açan ve oldukça savunmasız olan çocuklar için oldukça faydalı bir besin kaynağıdır ve mutlaka tüketilmesi gerekmektedir.

Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkisel Besinler 2

Hastalıklara karşı küçük bedenleri daha hazır hale getirir. Sabah akşam tok karnına yemekten hemen önce bir tatlı kaşığı kullanılması gerekir.

Kekik

Kekik, genellikle mutfağımızda olması gereken ve etli yemeklerde kullanılan bir baharat çeşididir. Kekiğin bağışıklık sistemine yardımcı olduğu kadar sindirime de etkili olduğunu çoğumuz bilmiyoruzdur kekik bir bardak sıcak suya koyup çay kıvamında içildiği zaman düzenli olarak bağışıklık problemini ortadan kaldırdığı gibi sindirim sistemine de yardımcı olur.

Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkisel Besinler 1

Bronşit ve gribe de oldukça faydası vardır.

Kekik nasıl tüketilmelidir?

Bir bardak sıcak suya 2 tatlı kaşığı eklenerek kaynatılır, kaynadıktan sonra 5 dakika bekletilerek süzülerek çocuklara verilir. İsteğe göre bal da karıştırıp tüketilebilir çok faydalıdır.