Coraspin Faydaları

tarafından
1308
Coraspin Faydaları

Coraspin ilacı, kan sulandırıcı özelliği bulunan önemli ilaçlardan birisidir. Beyaz renkli, tabletler şeklinde satılır. Genel olarak bir adet kutuda 30 adet tablet halinde hap bulunur. Uzun süreli tedaviler için idealdir. Devamlı kullanılması halinde mideye zarar vermemesi için üzeri özel bir madde ile kaplıdır.

Coraspin Faydaları 1

Hastanın kolay tüketmesi için kaygan dış yüzeyi vardır ve bol su ile rahatça tüketilir. Bu yazımızda genel olarak coraspin ne işe yarar ve faydaları nelerdir sorularının cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Coraspin tablet, 100 mg ve 300 mg olarak üretilir. Yaygın kullanımı 100 mg olduğu için faydaları ve ne işe yaradığı konusunda Coraspin 100 mg’yi incelemeye alacağız. Genel anlamda coraspin 100 faydaları, aşağıdaki maddelerdeki gibi sıralanabilir.

[reklam id=1]

  • Kan hücrelerinin çoğalmasını ve kan akışının hızlanmasını sağlar. Pıhtılaşma sorunu ve bu soruna bağlı hastalıkların tedavisinde uzun süreli kullanılabilir.
  • Kanın pıhtılaşmaması, tortu halinde birikmesi sonucu kalp ve damar tıkanıklıkları ortaya çıkabilir. Coraspin, kanın pıhtılaşmasını sağlar ve bu yönü ile tıkanıklıkların tedavisinde kullanılabilir.
  • Önemli damar ve kalp ameliyatlarının sonrasında kanın sıvılaşmasını sağlamak için kullanılabilir.
  • Kanın sulanmasını ve daha kolay akmasını sağlar. Bu yönü ile uzun süreli tıkanıklıklarda etkilidir.

Coraspin, uzun süreli kullanımlar için ideal bir ilaçtır. Yaşanan sağlık sorununa göre kullanım süresi değişen bu ilaç, 18 yaş altındaki gençler ve çocuklarda kullanılamaz. Coraspin hamilelik ya da emzirme döneminde alınması gerektiğinde ise mutlaka doktor kontrolünde ve dikkatli bir şekilde alınması gerekir. Tedaviye göre başka ilaçlar ile birlikte de alınabilir. Bu durumda daha fazla dikkat edilmesi önerilir.

Coraspin Faydaları 2

Coraspin yararları kadar zararları da olabilen bir ilaçtır. Bilinçsiz ve aşırı dozda alındığında bireylerin zarar görmesine neden olur. Nefes almada güçlük, kurdeşen, karın ağrısı, mide yanması, mide bulantısı gibi belirtiler, ilacın yan etkileri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Coraspin Ne İçin Kullanılır?

Coraspin kan sulandırıcı ilaç hakkında en fazla merak edilen sorulardan birisi de Coraspin 100 mg ne işe yarar, sorusudur. Coraspin ilacı, kanın pıhtılaşmasını önlemek için düzenli olarak kullanılabilir. Doktor önerisine göre günde 1-3 tablet arasında ağız yolu ile alınır.

Kanın akışkanlığını arttırıp damarlarda tortu birikmesini önler. Bu da damarların tıkanmasını önler veya tıkanan damarların açılmasını sağlar. Önemli kalp ve damar hastalıklarının tedavisinin yanında bu tür bir ameliyat sonrasında da aynı ilaç kullanılabilir. Ameliyatlar sonrasında Coraspin kullanımı genelde günde 1 tablet şeklindedir. Bazı hastalarda geçici felç riski yaşanır.

Coraspin Faydaları 3

Bu durumun önüne geçmek için Coraspin 100 mg tablet kullanılabilir. Genel olarak günde 1-3 adet arasında alınması uygun görülür. Kalp krizi geçirme riski olanların tedavisinde bu ilaç kullanılabilir. Aynı şekilde sürekli göğüs ağrısı yaşayan hastalarda da düzenli Coraspin ilacı kullanılabilir.

Tüm uzun süreli kullanılan ilaçlarda olduğu gibi Coraspin’in kullanımında da dikkat edilmesi gerekenler vardır. İlk dikkat edilmesi gereken konu ilacın günde kaç kere alınması gerektiğidir. İlaç dozu ve günlük alımı konusunda doktorun verdiği reçetede yazan dozların uygulanması gerekir.

İlacın kullanma süresi ve bırakılma aşamasında da yine doktor önerilerine dikkat edilerek tedaviye son verilmesi gerekir. Coraspin tablet, genelde faydaları ile bilinse de bazı bilinçsiz kullanımlar sonucunda zararları da ortaya çıkabilir.

Coraspin Faydaları 4

İlaç kullanımı sonunda hastada ortaya çıkan yan etkiler, en yakın sağlık kuruluşuna bildirilmeli ve durum hakkında önlem alınması gerekir. Bazı yan etkiler ilaç kullanımı bırakıldıktan sonra hemen geçerken, bazı yan etkiler ayrıca tedavi gerektirir. Bu tedaviler sonunda hasta sağlığına kavuştuktan sonra Coraspin ile aynı değerde başka ilaçlar ile tedaviye devam edilebilir.