Çörek Otunun Faydaları

tarafından
10928
Çörek Otunun Faydaları

Neden Çörek Otu
Günümüzde modern tıptaki gelişmeler elbette çok ileri boyutta. Ancak geleneksel metotlar da hala revaçta. Özellikle son yollarda bitkisel kürler ve çaylar herkesin dikkatini çekmeye başladı. Bakıyorum da artık televizyon programlarının bir çoğunda mutlaka şifalı bitkiler, kürler anlatılıyor. Ben zaten çoğu zaman ilaç kullanmaktansa hastalığımı bitkisel yöntemlerle yok etmeye çalışıyorum. Hatta her gün bir tatlı kaşığı çörek otu yiyorum. Gelin birlikte çörek otunun faydalarına bir göz atalım:

Çörek Otunun Faydaları Nelerdir?

  • Mikroplara karşı vücudun savaşmasını sağlar.
  • Kan şekerini düşürücü etkisi vardır.
  • Vücuttaki zehirleri atar.
  • Çörek otu tohumu emziren anneler tarafından tercih edilir. Çünkü süt artırıcı etkisi vardır.
  • Bir çok hastalığın tadavisinde kullanılır ve hastalıklara iyi gelir.
  • Gögüs hastalıklarında tedavi amaçlı kullanılır.
  • Kasları gevşetir.

Bu kadar çok faydası olan bir bitkiyi siz neden yemeyesiniz. Ne demişler ‘çörek otu her derde devadır.’

Çörek Otu Nasıl Tüketilmeli?
Çörek otunun tüketimi sanıldığı gibi kolay değildir. Ben genelde çiğneyerek tüketiyorum. Bazen de bal ile karıştırıyorum. Genellikle ağızda acı bir tat bıraktığı için kimse çörek otunu yemek istemez. Ancak bu kadar faydalı bir bitkiyi ne olursa olsun zor da olsa yemelisiniz. Değişik şekillerde çörek otunu yiyebilirsiniz. Mesela bir miktar çörek otunu ağzınıza alın ve bir süre bekletin. Tükürük salgınız çörek otunun yumuşamasına neden olacaktır. Bu şekilde yemeniz daha kolay olur. Ayrıca çörek otu tohumlarını bir kap içerisinde suda bekletebilirsiniz. Suda yaklaşık 5 saat beklettikten sonra da daha rahat yiyebilirsiniz. mümkün.

[reklam id=1]

Peki Çörek Otu Zayıflatır mı?
Evet çörek otu ile zayıflamak mümkün. Hem çörek otunun yağı hem de taneleri zayıflamak için kullanılır. Aktardan alacağınız çörek otu taneciklerini günde 3 kere yemeklerden önce yemelisiniz. 1 çay kaşığı çörek otunu 1 bardak su ile yutun. Burada önemli olan aç karnına çörek otunu tüketmek. Tok karnına çörek otu yemenin zayıflamaya bir etkisi yoktur. Hatta tok karnına çörek otu yiyerek şişmanlarsanız sakın şaşırmayınJ Eğer yağ şeklinde çörek otu aldıysanız bunun saf çörek otu yağı olmasına dikkat etmelisiniz.çörek-otunun-faydaları2

Hastalığınız varsa dikkat!
Neticede çörek otu ile zayıflanabilir. Çok da basit bir şekilde zayıflamak mümkün. Ancak her şifalı bitki herkese aynı etkiyi göstermeyebilir ve bilindiği gibi herşeyin fazlası zararlıdır. Bir hastalığınız varsa doktorlara danışmadan asla bitkisel yöntemlerle zayıflamaya çalışmayın derim.

Çörek Otu Kapsülü
Her derde deva olan çörek otunun kapsülü de var. Çörek otu bitkisinden üretilen kapsülün yutulması daha kolay olduğu için tercih sebebi olabilir. Aktarlardan ya da internet üzerinden kolaylıkla temin edebileceğiniz çörek otu kapsülünün fiyatı 25 TL ile 50 TL arasında değişiyor. (250 ml)