Deodorant Nasıl Kullanılır?

tarafından
7673
Deodorant Nasıl Kullanılır?

Deodorant Nasıl Kullanılır?
Pek çok insanın ter kokularını kamufle etmek için tercih ettiği deodorantlar aslında, ciltte kötü kokular oluşmadan önce kullanılması gereken kişisel bakım ürünüdür.

deodorant

Bilindiğinin aksine kış aylarında daha sık tercih edilmesi gereken deodorant ürünlerini, parfüm gibi kıyafetinizin üzerine değil, doğrudan teninize püskürtmenizi tavsiye ederim.

Deodorant kullanımı en az doğru ve zevkinize uygun koku tercihi kadar önemlidir. Gün içinde terlediğinizi veya kötü koku salgıladığınızı hissettiğiniz an büyük kurtarıcı olan deodorantı duş sonrası kullanmanızı öneririm.

[reklam id=1]

Ben kullandığım duş jeline benzer kokuda deodorant tercih ediyorum. Duş çıkışı hemen deodorant sıkıyorum. Fakat deodorantın pudralı olması da benim için ayrıca önem taşıyor. Bunu sizin için de öneririm. Çünkü pudralı deodorant ciltteki gözenekleri kapatarak terlemeyi önlüyor. Bu tür deodorantları duş sonrası kullanmak gerekir.

Gün içinde tercih ettiğiniz deodorantlar için kullanım püf noktalarını anlatmak istiyorum. Deodorant kullanımında dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kesinlikle kıyafetlerinizin üzerine sıkmamalısınız. Bu, sweatshirt, t-shirt ya da gömleğinizin pudralanması, renginin solmasına sebep olur.

Deodorant kullanımında özen gösterilmesi gereken bir diğer önemli unsur da, deodorantın çıplak tene, dikey şekilde ve 15 ila 20 santimetre uzaklıktan püskürtülmesi. Kullanmadan önce de şişeyi birkaç kez hafifçe sallamanızı öneririm.

Deodorant-nasıl-kullanılır2

Deodorantı, parfümden çok daha sık ve her ortamda rahatlıkla kullanabiliyorum. Parfümü yalnızca kış aylarında tercih ederken ki bunun da hafif kokulardan olmasına özen gösteririm; deodorantı yaz aylarında fresh kış aylarında da meyve aromalı kokulardan seçiyorum. Yazımın başında da söylediğim gibi pudralı deodorantları duş sonrası, pudrasız deodorantları da gün içinde kullanabilmek için tercih ediyorum.

Deodorantların kimi marka ve koku çeşitlerinde küçük boy seçenekler de üretilmeye başlandı. Pek çok mağaza ve kozmetik reyonlarından kolaylıklar temin edebileceğiniz bu ürünler en büyük favorim. Minicik bir şey. Her ortamda, kimseye çaktırmadan iki fıs fıs yapmak çok kolay.

Şuraya kadar pek çok öneri ve bilgi sunmaya çalıştım ama sanırım en önemlisini en sona saklamışım. Kokuya ayrıca önem veren ben, saçlarımı ahenkle dans ettirirken güzel kokuların yayılması için de özel bir emek sarf ederim. Emek dedim ama yorucu bir şey değil tabi. Duygularıma hitap eden, güzel kokulu saç şampuanı ve saç bakım kremlerinin yanı sıra, gün içinde kokusunu giderek yitirdiğim saçlarımın imdadına deodorantım yetişir. Baş aşağıya durup sense tarafından saçlarımın arkasına iki fıs fıs yapıyorum, ohh mis.

Tahmininizin aksine, saçlarım da hiç zarar görmüyor. Şiddetle tavsiye ederim.

Deodorant markaları ve fiyatları:
Pek çok markanın parfüm ve deodorantı mevcuttur. Sizin için hem sıklıkla tercih edilen hem de en ucuz deodorant markaları ve fiyatlarını araştırdım.

carmina-classic-deo

Carmina- 6,20 TL

indir

8×4- 8,50 TL

Rebul Ranger- 5,90 TL

Rebul Ranger- 5,90 TL

Axe- 9,90 TL

Axe- 9,90 TL

Dove- 8,25 TL

Dove- 8,25 TL

Nivea- 11,24 TL

Nivea- 11,24 TL

Rexona- 8,90 TL

Rexona- 8,90 TL