Diş Beyazlatma

tarafından
2194
Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Ülkemizde aşırı şekilde tüketilen tütün ve türün ürünleri nedeniyle diş sağlığı konusunda büyük bir gerileme yaşadığımızı söyleyebiliriz. Birçok insan, özellikle çay veya kahve ile birlikte sigara tüketmesi nedeniyle dişlerindeki sarı görünümden şikayet etmekte. Sadece çay, kahve ile birlikte sigara tüketimi noktasında değil, tüketilen besinlerden sonra diş fırçalama alışkanlığının düşük olması nedeniyle de diş sağlığı kötü yönde etkilenmektedir. Tartarlardan kurtulmak isteyen birçok insan, özellikle diş hekimlerine giderek diş temizletme yöntemini benimser. Fakat bu yöntem başarılı sonuçlar verse de, diş minelerine zarar vermesinden dolayı tercih edilmesi gereken tedavi yöntemi olarak görülmemelidir. Birçok dişleri beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı hastane ortamında gerçekleşebileceği gibi, bir kısmı da doğal yollarda yapılabilir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

En çok tercih edilen diş beyazlatma yöntemi, yazının başında da ifade ettiğimiz gibi diş temizletmek olarak bilinmektedir. Fakat birçok etkili yöntem ile birlikte dişlerin daha beyaz bir görünüme sahip olması sağlanabilir. Bu yöntemlerden en etkilileri, doğal yollarla yapılan diş beyazlatma teknikleri diyebiliriz. Özellikle evde diş beyazlatma diyince akla karbonatla diş beyazlatma, son yıllarda çok fazla şekilde kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Dişleri beyazlatma sadece karbonat ile değil, çilek, sirke ile de mümkün olabilir. Bu nedenle doğal diş beyazlatma teknikleri tercih edilmesi gereken tekniklerin en önemlisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş beyazlatma ürünleri de dahil olmak üzere gerçekleştirilen tedavi yöntemleri birbirinden büyük oranda farklılık gösterebildiği gibi, aynı tarzda da kullanımı olabilir.

Doğal Diş Beyazlatma

Hekim kontrolü altında gerçekleştirilen diş temizleme yöntemi ile birlikte dişlerde belirli oranda beyazlık sağlanması mümkün olmaktadır. Fakat dediğimiz gibi doğal yollarla yapılan diş beyazlatma yolları da çok sık şekilde kullanılmaktadır. Bunlardan en çok bilineni, karbonat ile diş beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem sayesinde bembeyaz dişlere kavuşma şansınız bulunmaktadır. 1 çay kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı zeytin yağına, yarım dilim limon sıkıp iyice karıştırdığınız takdirde, ortaya çıkacak karışımı fırça yardımıyla dişlerinize sürmeniz diş sağlığı açısından büyük öneme sahiptir.

[reklam id=1]

Ayrıca çilek de, en az karbonat kadar etkili diş temizleme ürünlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Çileğin içindeki maddeler nedeniyle temiz bir görünüm elde eden dişler, son derece beyaz olabilmektedir. Bu karışım ise 3-4 adet çileğin güzel bir şekilde temizlenmesinin ardından ezilmesi ile gerçekleştirilir. Ezilen çileklere 1 çay kaşığı da karbonat ilave ettiğinizde ortaya çıkan karışım diş beyazlatma noktasında son derece başarılı sonuçlara imza atan karışımlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Fakat bu karışım ayda bir seferden fazla kullanılmamalıdır. Ayrıca oksijenli su, muz kabuğu, gliserin, ada çayı gibi ürünler de diş beyazlatıcı özelliği nedeniyle sık şekilde kullanılmaktadır. Fakat her karışımın kullanımı belirli oranlarda yapılmalıdır. Fazla yapıldığı takdirde başarılı sonuçlar verme şansı düşük olabilir.

Diş-Beyazlatma1

Diş Beyazlatma Fiyatları

Doğal diş beyazlatma teknikleri sayesinde alınan ürünlere ödenecek miktarlar ile birlikte diş beyazlatma fiyatları büyük oranda düşmüştür diyebiliriz. Dişler nasıl beyazlatılır sorusunun cevabı niteliğinde olan doğal diş beyazlatma yöntemleri, genel olarak birçok kişinin kullandığı yöntemlerin başında gelmektedir. Ve fiyat noktasında kişilere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Fakat diş hekimi kontrolünde diş temizleme, diş taşı temizleme operasyonu geçirmek istediğiniz takdirde belirli bir miktar para ödemeniz gerekir. Bu miktar diş hekimine göre değişse de, genel olarak 100 liranın altında olmamaktadır.