Diyet Listesi Zayıflamak İçin

tarafından
436
Diyet Listesi Zayıflamak İçin

Özellikle kadınlar kış aylarının sonuna doğru aldıkları kiloları vermek ve yaz ayına daha iyi girebilmek için belirli diyet listeleri ile kilo vermeye çalışmaktadırlar. Bu gibi durumlarda acil zayıflamak için diyet listesi gibi listeler ile neredeyse bütün gün aç kalmaya başlamaktadırlar.

Ancak hem sağlık açısında hem de doğru bilinen bir yanlış açısından aç kalarak kilo vermek doğru olmamaktadır. Gün içerisinde rahat bir şekilde tüketip, kilo verilmesine yardımcı olan pek çok besin bulunmaktadır. Ancak bu besinler bilinmediğinden ya da doğru tüketilmediğinden dolayı bir anlam ifade etmemektedir. Kişilerin kilo verirken, ilk olarak beyinlerinde bu işi başaracaklarına inanmaları gerekmektedir.

Daha sonrasında bir uzman ile görüşerek, ideal kilo hesaplanmalı ve diyet listesi çıkarılması gerekmektedir. Belirlenen diyet listesine uymalı ve yanında da gün içerisinde en az yarım saat egzersiz yaparak ideal kiloya düşmek kolaylaşmaktadır. Zayıflamak için diyet listesi belirlenirken mutlaka bir uzman ile yapılması kişilerin sağlıkları açısından oldukça önemli bir konu olmaktadır.

[reklam id=1]

Bunun nedeni ise, şeker ya da tansiyon gibi hastalıklara sahip kişilerin kilo verirken tüketecekleri besinler ile normal insanların tüketecekleri besinlerin porsiyonları birbirinden farklı olmaktadır.

Herkes tarafından bilinmese de, aslında kilo vermeye yardımcı belirli besinler olmaktadır. Önemli olan bu besinler doğru miktarda ve doğru şekilde tüketilmesinin sağlanması gerekmektedir. Bu besinlerden ilki, kırmızıbiber olmaktadır. Hem pul biber olarak hem de normal kırmızıbiber olarak yemeklerin içerisinde mutlaka kullanılması gerekmektedir. Sadece kilo verme olarak değil, pek çok yemeğe de tat vermektedir.

Diyet Listesi Zayıflamak İçin

Verilen kilonun alınmasını önlemenin yanı sıra, tokluk hissini de uzun süre korumaktadır. Besinlerin bir diğeri de, C vitamini bakımından zengin olan greyfurt olmaktadır. Tatlı hissini karşılamasının yanı sıra sabah kahvaltı da tüketilmesi etkisinin daha iyi gösterilmesine yardımcı olmaktadır. Kilo verirken lif kaynaklı besinlerin tüketilmesi gerekeceğinden ve lif kaynağı bakımından zengin olan besinlerden biri de yeşil mercimek olmaktadır.

Hem çorbasını hem de yemeğini tüketmek kişilerin uzun süre tok kalmasına yardımcı olmaktadır. Lif kaynaklarından bir diğer besin de, elma olmaktadır. Elma da diğer besinler gibi tokluk hissini sağlamakta ve kilo verilmesine yardımcı olmaktadır.

Besinlerin yanı sıra bir de gün içerisinde 2 bardak yeşil çay içimi vücutta yer alan fazla yağın yakılmasına yardımcı olacağı gibi, metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu sayede düzenli kullanım sonucunda yağ yakımı hızlanmaktadır.

Diyet Listesi Zayıflamak İçin 1

7 Günde 10 Kilo Verme Diyeti Listesi

Kişilerin kilo vermeye başlarken diyet listesi istiyorum gibi cümleler ile bir diyetisyen araması aslında doğru olsa da, ilk olarak yapılması gereken tüketilen besinlerin ne kadar sağlıklı ve doğru olduğunu belirlemesi gerekmektedir. Daha sonrasında gün içerisinde besinlerin hangi saatler arasında olduğu ve porsiyonların büyüklüklerine dikkat etmesi gerekmektedir.

Bu gibi durumlara dikkat edildikten sonra aslında kişilerin çok fazla bir şey yapmasına gerek kalmamaktadır. Zayıflamak isteyenlere diyet listesinde genel olarak 6 öğün belirlenmektedir. Bunun nedeni ise, 3 ana öğün geri kalan 3 öğünde ara öğün olarak belirlenmektedir. Aslında ara öğünler kilo vermenin en önemli öğünleri olmaktadır.

7 Günde 10 Kilo Verme Diyeti Listesi

 

Vücuda sık ama az besin girişimi, midenin daha az acıkmasına ve hızlı yakıma yardımcı olmaktadır. Ara öğünlerde yağ yakımına yardımcı olan yoğurt, süt ve ayran tüketilmesi, tok tutan meyve ve lif kaynaklı besinlerin yenmesi gerekmektedir. Gece yemek yememek de kişilerin kilo alımını engelleyen bir diğer nokta olmaktadır.