Doğal Makyaj Nasıl Olmalıdır?

tarafından
66
Doğal Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte cilde ve makyaja daha özen gösterilmektedir. Kış aylarında daha koyu makyajlar tercih edilmesinin yanı sıra, yaz ayların da ise  daha açık tonlar tercih edilmektedir. Öncelikle yaz aylarında daha doğal tonlarda ve pastel tonlarda makyaj seçimi yapılmalıdır. İlk olarak doğal makyaj yapılmadan önce cilt temiz olmalı ve nemlendirici kullanılmalıdır.

Doğal Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Makyaj Öncesi Cilt Bakımı 

  1. Sabahları cilt tipine uygun olarak jeller ve nemlendiriciler kullanılmalıdır.
  2. Cildi yıkama esnasında mutlaka soğuk su ile temas edilmelidir.
  3. Cilde nemlendirici uygulanarak iyice emmesi beklenmelidir.
  4. Son işlem olarak güneş koruyucu sürüldükten sonra makyaj yapmaya başlayabilirsiniz.

[reklam id=1]

Doğal Görünen Makyaj  

  • Cilt üzerinde sivilce, kızarıklık ve lekeler bulunuyor ise cilt tonlarına uygun fondöten seçimi yapılmalıdır. Lekelerin üstüne sürerek hafif yayılmalıdır. Böylelikle lekeler daha iyi kapanmasına yardımcı olacaktır.
  • Doğal makyaj sağlayabilmek için mutlaka fondöten seçimi doğru yapılmalıdır. Boyun bölgesine göre fondöten seçimlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Makyajın doğallığını kazanabilmek için fondöteni sünger yardımı ile iyice yedirilmelidir.
  • Fondöten işlemlerinden hemen sonra elmacık kemiklerine açık kahve yada pembe tonlarında anlık sürülerek daha doğal görünüm kazanabilirsiniz. Ancak anlık çok fazla sürülmemeli ve nazik davranılmalıdır.
  • Göz makyajı uygulamasında göz altlarına beyaz kalem çekerek daha doğal görünüm ve gözlerin iri durmasına yardımcı olabilirsiniz. Ancak göz makyajı uygulamasında koyu renkler yerine açık tonlar tercih edilmesi halinde makyajın doğal görünmesine etkili olacaktır. Beyaz, açık gri yada pembe tonlarla makyaj uygulaması yapabilirsiniz.

Doğal Makyaj Nasıl Olmalıdır? 2

Doğal makyaj uygulamasında pastel tonlar mutlaka tercih edilmelidir. Ruj seçimleri açık ve dudak rengine uygun yapılmalıdır. Parlatıcı ve pembe tonları tercih edilmesi daha doğal durmasına yardımcı olacaktır.