Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri

tarafından
32587
Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri

Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri
Vücutta çıkan istenmeyen tüylerin varlığı, beraberinde onlardan kurtulmanın çeşitli yöntemlerini de icada sürüklemiştir insanoğlunu. Cımbız, ağda, epilasyon ve tüy dökücü kremler vasıtasıyla, kısa süreli veya süresiz olarak varlıklarına son verilen istenmeyen tüyler, tüy sarartmayöntemiyle de görünmez kılınabiliyor. Tabi bunun için, açık renk bir tene ve çok cılız tüylere sahip olmak gerekiyor. Yoğun olarak yüzde, kollarda ve sırt bölgesinde bulunan bu tüyler, çeşitli solüsyonlarla renkleri açılarak belli belirsiz hale getirilebiliyor. Kolay ve zahmetsiz bir yöntem olan tüy sarartma, sık sık tüy alma işlemini uygulamak istemeyenler için ideal bir seçim olabilir.

Doğal-Tüy-Sarartma-Yöntemleri3

Oksijenli Su İle Tüy Sarartma
Bir kabın içine bir miktar (3 yemek kaşığı olabilir) oksijenli su ve bir miktar amonyak ilave ederek karıştırın. Daha sonra pamuk yardımıyla tüylerin üzerine sürün ve 2-3 dakika bekleyip bol su ile yıkayın. Bu işlemi yaz aylarında güneş ışığının bol olduğu bir ortamda yaparsanız sararma işlemi daha hızlanacaktır.

Doğal-Tüy-Sarartma-Yöntemleri2

Koltuk altı, bacaklar ve bikini bölgesinde çıkan tüyler sert ve kalın olduğu için, tüy sarartma işlemi bu bölgelerde çok da etkili olmaz. Fakat bu bölgelerdeki tüylerin jiletle alınması da çok doğru değildir; zira tüylerin daha sert çıkmasına, kıl köklerinde iltihaba ve kızarıklıklara sebebiyet verir.

[reklam id=1]

Lazerle Tüy Sarartma
Lazerle tüy aldırıyorsanız, çok az miktarda ve ince yapıdaki tüyler rahatsızlık verebilir. Onlardan kurtulmanın yolu da kalıcı şekilde lazerle sarartılmalarıdır. Lazerle tüy sarartma işleminde en etkili sonuç veren sistem, Nd: yağ Q-switched lazer uygulamasıdır. Sarartma sırasında ince tüylerin bazıları dökülür, bazıları ise sararak görünmez hale gelir. Nd: yağ Q-switched lazer uygulaması en derindeki köklere intikal eder ve çok başarılı sonuçlar verir.

Doğal-Tüy-Sarartma-Yöntemleri1

Lazerle tüy sarartma işleminde önce bölge uyuşturulur ve sarartma işlemi başlatılır. Genellikle 2 seans süren sarartma işleminde ağrı ve acı yok denecek kadar azdır. Lazerle tüy sarartma işleminden sonra güneşe çıkmamak gerekir ;  zira güneş ışınları ciltte kalıcı lekeler bırakabilir.

Tüy Sarartıcı
Tüy sarartma işlemi sadece oksijenli su ve amonyak ile yapılmaz. Bu iş için üretilmiş özel tüy sarartıcı kremlerden de istifade edilebilir. Açılan tüylerde kızılımsı, bakır tonlarında çiğ bir renk de oluşturmayacağı için rahatlıkla kullanılabilir. Hazır olarak satılan tüy sarartıcı karışım kutusundan çıkan mini kaba, bir ölçek aktivatör, iki ölçek renk açıcı krem ekleyip karıştırın ve kutudan çıkan spatula yardımıyla, tüylerini sarartmak istediğiniz bölgeye sürün, 4-10 dakika arasında bekletip durulayın.