Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

tarafından
4703
Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

Doğru Giyinmenin Püf Noktaları
Herkesin boyu, kilosu, beden ölçüleri ve orantıları birbirinden farklıdır. Bu farklılıklar da kıyafet seçimlerinde kişiye özel tercihler gerektirir. Vücut yapınızı iyi bilirseniz, tercihleriniz de doğru olacak ve varsa ufak tefek beden kusurlarınızı kamufle  ederek, kendinize özgü bir şıklık yakalayabileceksiniz. Doğru giyinme, moda olan yaygın bir tarzı benimsemek değil, beden ölçülerine uyan ve yakışan bir çizgiyi oturtmaktır.

Doğru-Giyinmenin-Püf-Noktaları1

 

  • Eğer vücut yapınız az kıvrımlı ve düz hatlara sahipse, İspanyol tarz bol paça pantolonlar, çan etekler, volanlı ve kloş kesim etek ve elbiseler, vücudunuzda hareketli bir görüntü oluşturacaktır.
  • Üst bedeniniz, bacaklarınıza göre daha kısaysa, kısa üstler yerine, uzun parçalar, tunikler ve elbiseleri tercih etmeniz, doğru giyinme yolundaki en büyük adımınız olabilir. Düşük bel ve kasık bölgesinde konumlanan kemerler yardımıyla da, doğru orantı efektini yakalayabilirsiniz.
  • Küçük göğüslü bayanların özellikle abiye kıyafetteki tercihleri drapeli straplez üstlerden yana olmalı. Katlanarak dikilen bir tür olan drape; göğüs bölgesini daha hacimli göstererek, doğru orantılı bir algı yaratır.

[reklam id=1]

  • Minyon vücut hatlarına sahipseniz, bol ve salaş kıyafetler yerine, vücuda oturan kesimleri tercih etmek, giyinme tarzınızı belirlemeli. Böylelikle, vücut hatlarınızı belirgin kılarak, bol kıyafetler içinde kaybolma riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Hem de bu giyinme tarzıyla, düzgün ve zarif vücut hatlarınız vurgulanmış olur.
  • Göğüsleriniz iriyse, yuvarlak kesimli, bisiklet yakalı üstler, göğüs bölgenizi daha da belirgin kılacaktır. Bunun yerine, kare ve köşeli kesim yakaları tercih ederseniz, bir nebze de olsa görüntüyü dengelemiş olacaksınız. Köşeli, dikdörtgen, kare tarz hatlar ve kesimler, zemini daha orantılı gösterir.
  • Eğer basenleriniz genişse, dar kesim pantolon, elbise ve etekler yerine; belden aşağı doğru bollaşan kloş kesim kıyafetlere yönelerek, bu bölgenizi ustalıkla kamufle edebilirsiniz.

Giyinme hususunda uyacağınız birkaç basit kuralla, hem giyim zevkinizden ödün vermek zorunda kalmaz, hem de ufak tefek kusurlarınızı görünmez kılabilirsiniz.