Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı

tarafından
1759
Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı

Dolgu topuk ayakkabılar; hem rahatlıkları hem esneklikleri hem de şıklıkları ile bayanların ayakkabı tutkuları içerisinde ilk sırada yer alan ayakkabı modellerinden biri. Dolgu topuk ayakkabıların en belirgin özelliği; topuk kısmının taban ile bir bütün olması. Bu durum da dolgu topuk ayakkabılar ile yürümeyi kolaylaştıran en önemli etken.

 

Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı 1

Dolgu topuk ayakkabı modası, hız kesmeden devam ederken; son zamanlarda bu ayakkabı modellerine gelin ayakkabıları reyonlarında da sık sık rastlıyoruz. Birçok internet adresinde dolgu topuk tasarım gelin ayakkabıları bulunuyor ve en çok da tasarım gelin ayakkabıları rağbet görüyor.

Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı 2

 

Düğün günü hem rahat hem de topuklu bir ayakkabı giymek isteyen bayanlar; dolgu topuk ayakkabıları tercih ediyor. Aslında en rahat gelin ayakkabı modeli şüphesiz ki Converse ayakkabılar ve babetler. Lakin orta boylu ya da boyu kısa olan bayanlar, bu özel günlerinde daha uzun görünmek adına dolgu topuk gelin ayakkabılarına bir şans vermeyi tercih ediyor.

[reklam id=1]

Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı Modelleri

Dolgu topuk gelin ayakkabı modellerinin oldukça rengarenk, capcanlı ve cıvıl cıvıl tasarımların yanı sıra sade ve şık olan ayakkabı tasarımlarından da oluştuğunu söyleyebiliriz.

Kurdeleli, fiyonklu, boncuk süslemeli, harf ya da resim baskılı dolgu topuk gelin ayakkabıları; düğün gününe özel olarak tasarlanan modeller.

Gelin ve damat resimlerinin yer aldığı, balonlu, kalpli, gelin arabalı dolgu topuk ayakkabılar; daha çok mizahi yönü olan modeller.

Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı 3

 

Taşlı, ışıl ışıl payetlerin yer aldığı, dantelli ya da fiyonklu dolgu topuklar ise daha gösterişli oldukları için gösterişten hoşlanan bayanların tercihi.

Kısacası eğlenceli tasarımlardan tutun da gösterişli modellere kadar onlarca dolgu topuk gelin ayakkabısının varlığından söz edebiliriz.

  • Dolgu topuk ayakkabı abiye modelleri söz konusu olduğunda kırmızı, pudra ya da mor gibi farklı renklerdeki ayakkabı modellerine de rastlayabiliyoruz.
  • Daha şık ve gösterişli görünmek için zıt renklerin uyumundan yararlanabilir; mor bir dolgu topuk ayakkabı abiye modeli ile tüm dikkati ayaklarınıza çekebilirsiniz.
  • Dilerseniz dolgu topuk ayakkabınızı kendiniz süsleyebilir; bir parça dantel ya da kurdele ile sıradan bir dolgu topuk ayakkabıyı renklendirerek, gelin ayakkabısına dönüştürebilirsiniz.
  • Renkli kalemler yardımıyla dolgu topuk ayakkabınızın topuk kısmına doğa manzarası bile çizebilmeniz olası. Dolgu topuk ayakkabıların topuk kısmının hem süslemeye hem de boyanmaya oldukça elverişli olması, kendi ayakkabısını kendi tasarlamak isteyen gelin adayları için bu ayakkabı modelini mükemmel bir fırsat haline getiriyor.
  • Dolgu topuk ayakkabınızı taşlarla ya da inciler ile süsleyecekseniz yapıştırıcı olarak slikon malzeme kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayakkabınızın tüm gece boyunca ışıl ışıl parlaması içinse ayakkabınıza payetler işleyebilirsiniz.
  • Dolgu topuk ayakkabı abiye modellerini seçerken gelinlik modelinizi de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Ayakkabınızın modeli ve süslemesi kadar, ayak sağlığınızın da önemli olduğunu hatırlatıyor; kalitesiz ayakkabılardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.