Dudak Dolgusu

tarafından
5002
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu
Kadınların çoğu dolgun ve biçimli dudaklara sahip olmayı arzular; zira dudaklar yüz bölgesinde en dikkat çeken ve dişiliğin altını çizen kısımdır. Özellikle de doğuştan ince dudaklara sahip olan kadınlarda bu istek bir tutku hatta saplantıya dönüştüğünde uygulanacak en kalıcı çözüm dudak dolgusu yaptırmak olacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?
Dudak estetiği uzmanları tarafından dudak dolgusu yahut dudak kalınlaştırma operasyonu adı altında yapılan müdahalelerle kişiler istedikleri dolgun dudak hatlarına rahatlıkla kavuşabiliyor.

Bu yöntemlerden en bilinen ve en çok uygulananı dudak içerisine dolgu malzemesi enjekte edilen yöntemdir. Bu uygulama ya dudağın tamamına, ya da dudak kenarlarında gerekli bölgelere yapılır. Bu işlem sadece dudak hatlarını kalınlaştırmak için değil, kalınlıktan yahut başka etkenler yüzünden sarkmış dudak ve dudak çevresini de toparlamaya yardımcı oluyor. Dudak dolgusu yaptırmadan evvel hekiminizle konuşup, yüzünüze en çok gidecek kontürü belirlemeniz ve hatta bu konuda hekimin tavsiyesine uymanız son derece doğru olacaktır, zira yüzünüzle uyumlu olmayan, yahut abartılı duracak bir form, sizi doğallıktan uzaklaştıracaktır.Dudak-Dolgusu1

Lokal anestezi altında yapılan dudak dolgusu işleminde çoğunlukla acı hissedilmez ve işlemden sonra hasta evine, gündelik hayatına geri döner.

Şırınga yöntemiyle dudak içine enjekte edilen dermal madde sayesinde dudaklarınız eski haline göre daha belirgin ve hacimli bir hal alır.

Kalıcı Dudak Dolgusu
Kalıcı dudak dolgusu, geçici dolguya nazaran daha fazla tercih edilmektedir. Geçici dolgu daha kolay bir uygulama olsa da, kalıcı dolgu sık sık yenileme işlemi gerektirmediğinden daha fazla talep alır. Bu taleplerden yola çıkılarak “Permalip” denilen silikon dudak dolgusu üretilmiştir.  Permalip tek parça yekpare silikondan oluşur; şekil ve kıvam olarak dudak dokusuna uygun üretilmiştir.

[reklam id=1]

Son yıllarda kalıcı dudak dolgusu denince akla gelen kalıcı yöntemlerden biri de dermolip yöntemidir. Dermolip tekniği sezaryen izinden alınan doku parçasının dudak içine nakledilmesiyle gerçekleştirilen bir teknik. Vücudun farklı bölgelerinden alınan yağların zaman içinde eriyip dudak şeklinin deforme olacağı yolunda endişeler temelsiz ;  çünkü dudaktaki kanlanma oranı yüksek ve bu da dermolip yöntemiyle yeniden yapılandırılan dudak şeklinin deforme olmasını engelliyor.

Dermolip yönteminde dudak büyütme işlemi kişinin kendi vücut dokusu kullanılarak yapılır. Sezaryen izinin hemen altında yer alan ve cildin ikinci katmanı olan dermiş tabakasının bir kısmı, yağ dokusuyla birlikte alınıyor ve dolgu malzemesi olarak dudak içine naklediliyor. Son derece risksiz ve doğal bir yöntem; zira kişinin kendi dokusundan alınıyor.   Dermolip yöntemi kalıcı bir yöntemdir ve dudaklarda hissizlik yaratmaz.45 dakikada tamamlanan operasyon, son derece kolay ve hızlı bir seyre sahip. Hasta aynı gün taburcu ediliyor. 2 gün hafif bir şişlik hissediliyor ve sonrasında hızlı bir iyileşme süreci başlıyor.

Bir başka yöntem olan sentetik hyalüronik asit dolgusu tekniğinin sonuçlarının kalıcı olduğundan söz edilemez. Daha farklı bir yöntem olan silikon implantta ise dudak içine yerleştirilen implant zamanla sertleşince dudak şeklini bozabiliyor.

Dudak-Dolgusu5

Geçici Dudak Dolgusu
Geçici dudak dolgusu, hacimsiz ve ince bölgelere tıbbi bir ilaç enjekte edilmesiyle oluşturulan bir işlemdir.

Dudak dolgusunun içinde pek çok yararlı madde vardır.  Bu maddeler kolajen üretimi için gerekli elementleri içerir. Ama dolgu maddesi içinde bulunan baş karakter hyaluronik asittir. Dudaklara hacmi veren de bu asittir. Geçici dudak dolgusu aynı botoksta olduğu gibi enjekte yöntemiyle ve ince iğneyle uygulanır.

Dudak Dolgusu Öncesi Sonrası
Dudak dolgusu işlemlerinden önce ince, hacimsiz, asimetrik ve belirsiz olan dudak hatları, dudak dolgusu işleminden sonra dolgun ve belirgin bir hal alır. Dudak kalbi denen alt ve üst dudağın tam orta bölgesine yapılan uygulamalarla, dudak kontürleri belirgin bir hal alır. Operasyon eğer ehil ellerle yapılırsa, korkulduğu gibi suni, aşırı şiş ve işlem gördüğü belli olan bir formda değil; son derece doğal ve şık bir formda olur.

Dudak-Dolgusu2

Dudak-Dolgusu3

Dudak-Dolgusu4

Dudak Dolgusu Fiyatları
Dudak dolgusu fiyatlarında, işlemin yapıldığı şehir, klinik, kliniğin bulunduğu semt gibi hususlar belirleyici rol oynar. Dudak dolgusu fiyatlarında alt limitin aşağı yukarı 600-700 TL civarında olduğu  düşünülürse, bu bedel dolgunun cinsine göre de daha yukarı seviyelere çıkar. En net fiyatı,dudak dolgusu yaptırmayı düşündüğünüz güzellik merkezi / hastane / klinikten alabilirsiniz.