Dudak Parlatıcılar Cilt Kanseri Yapar mı?

tarafından
3617
Dudak Parlatıcılar Cilt Kanseri Yapar mı?

Dudak Parlatıcılar Cilt Kanseri Yapar mı?
“Dudak parlatıcıların güneş ışınlarının etkisini artırdığı ve daha çok güneş ışığı çektiği doğru mu?” diye düşünenlerden misiniz? Bu tezin doğru olup olmadığından şüpheleniyorsanız, doğru! Ancak bu konuda atlamamanız gereken dudak parlatıcıların dudaklarınızı aynı zamanda koruyan bir ürün olduğu. Dudaklarınız sebum bezlerine sahip değildir, cildiniz gibi doğal olarak yağ üretmezler. Sonuç olarak çabuk kuruyabilirler. Daha önemlisi sebumun doğal koruyucu etkisi hiç yararlı değildir, güneş ışınlarından kolay etkilenmesine neden olur. Sonuç? Kollajen ve elastin dejenerasyonu cilt kanseri riskini artırır.

Dudak-Parlatıcılar-Cilt-Kanseri-Yaparmı1
Çoğu insan dudak kurumasını cilt kanseri riskini görmezden gelerek önemsemez. Önemli olan parlatıcıların güneş ışınlarını dudak bölgenizde yoğunlaştıracağı konusu. Bu nedenle dışarı çıkarken parlatıcı sürmeyebilirsiniz.

[reklam id=1]

Diğer bir kolay çözüm SPF içeren dudak parlatıcı kullanmak. Eğer bunları pahalı buluyorsanız dışarı çıkarken dudak parlatıcınızı silip içeride yeniden sürmek olabilir. Bunun için uygun fiyatlı bir dudak parlatıcısı alabilirsiniz.

Hala dudaklarınızı korumak için sevdiğiniz lipstick ya da parlatıcıyı kullanabilirsiniz. E vitamini içerenlerini kullanmanız hem nemlendirici özelliği hem de antioksidan özelliği sebebiyle ne olursa olsun dudaklarınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır.

Dudak-Parlatıcılar-Cilt-Kanseri-Yaparmı2