Dukan Testi

tarafından
1802
Dukan Testi

Yaklaşık 40 yıl boyunca var olan fakat son yıllarda büyük bir popülariteye sahip olan Dukan diyeti, kişilerin hızlı bir şekilde kilo vermesini vaat etmektedir. Bu diyet kapsamında kişilerin daha çok protein ağırlıklı besinler tüketmesi ve diyetin altın kuralı olan yulaf kepeğini tüketmesi önerilmektedir. Böylelikle kısa süre içerisinde oldukça fazla miktarlarda kilo vermek mümkün olabilmektedir. Dünya çapında oldukça fazla sayıda kişi tarafından bu etkili diyet uygulanmış olup, etkileri de kısa bir süre içerisinde görülmüştür.

Dukan diyeti boyunca kişiler protein ağırlıklı beslenmekte olup, her bir evrede farklı besinlere de geçiş yapılabilmektedir. Atak evresinde ise, yalnızca protein tüketilmekte olup kişiler bu konuda birtakım sorunları da yaşayabilmektedir. Pierre Dukan, atak evresinin en az 3 gün en fazla da 7 gün sürmesi gerektiğini vurgulamaktadır. 7 gün, daha çok obezite gibi oldukça fazla kilo miktarına sahip olan kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bu süreden daha uzun süren atak evresi, kişilerde ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

[reklam id=1]

Dukan diyetine başlamak isteyen kişilerin, Dukan diyeti kitabını dikkatli bir şekilde okuması önerilmektedir. Kitap içerisinde yer alan bilgilerin öğrenilmesinin ardından bu diyete başlamak çok daha doğru ve sağlıklı olabilmektedir. Dukan diyeti evrelerinin ne kadar süreceğine ve nasıl bir yol izleneceğine dair gerekli bilgileri öğrenmek de, bu konuda oldukça önemlidir. Dukan diyeti testi yapmak istiyorum diyen kişilerin, Pierre Dukan’ın resmi internet sitesi içerisinde bulunan Dukan testini eksiksiz bir şekilde doldurmaları istenmektedir. Hazırlanan sorulara verilen cevaplar doğrultusunda, hemen herkesin uygulaması gereken Dukan diyeti evrelerinin süreleri farklı olabilmektedir.

İnternet üzerinden Pierre Dukan web sitesine girilmesi ile birlikte, Dukan diyeti testi yap ibaresi tıklanarak bu basit teste ulaşmak mümkün olabilmektedir. 6 aşamadan oluşan bu test, kişilerin hayatları boyunca yaşadıkları diyet deneyimlerini, kilo bilgilerini ve diğer demografik bilgilerini öğrenmek amacı ile oluşturulmuştur. Buna göre çok daha doğru ve sağlıklı bir Dukan diyet programı hazırlanabilmektedir.

Dukan Testi

Dukan Diyeti Testi Nasıl Yapılır?

Sitede kişilerin önüne açılan test sayfasında; kişilerin adı, cinsiyeti, şuan ki mevcut kilosu, boyu ve doğum tarihi sorulmaktadır. Bu sorulardan sonra ise, hedeflenen kilo miktarı, hayat boyunca ulaşılan en yüksek ve en düşük kilo miktarı, ailede kilo almaya olan eğilim gibi sorular yer almaktadır. Kişilere hamilelik geçirip geçirmedikleri ve kaç defa diyet yaptıklarının sorulmasının ardından ise, uygulamalı bir soru da bulunmaktadır. Sağ elin başparmağı ve işaret parmağı ile sol bilek tutulur. Ortaya çıkan boşluk, site üzerinde gösterilen resimlerden hangisine benziyor ise o resim işaretlenir. Dukan diyeti testi kapsamında en son olarak kişilere iletişim bilgileri sorulmaktadır. E-mail adresi ve belirlenecek olan şifre ile birlikte kişiler testlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilmektedir.

Kişilerin eksiksiz bir şekilde sorulara verdiği yanıtlar ile birlikte, belirttikleri e-mail adreslerine testin sonuçları gönderilmektedir. Bu sonuçlarda ise, kişilerin kaç gün atak evresini ve kaç gün seyir evresini yapmaları gerektiği belirtilmektedir. Aynı zamanda hedeflenen kiloya, kaç zaman sonra ulaşılacağına yönelik tahmini tarihler de yine bu sonuçlarda yer almaktadır. Kişiler için oldukça yol gösterici bir niteliğe sahip olan Dukan diyet testi, bu diyetin çok daha doğru bir şekilde uygulanabilmesi için de oldukça önemlidir. Birkaç dakika içerisinde tamamlanabilen bu testin, kişiler tarafından muhakkak yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde, diyet boyunca birbirinden farklı problemler ile karşı karşıya kalmak kaçınılmaz olmaktadır