Düz Saç Modelleri

tarafından
6089
Düz Saç Modelleri

Düz Saç Modelleri
Saçları doğuştan dalgalı yahut kıvırcık olanların imrendiği, saç diplerinden başlayarak aşağı doğru pürüzsüzce akan, yumuşak, ipeksi ve parlak dokusuyla göz alan düz saçlar; çevrelediği yüzü de olduğundan genç ve duru gösteren bir özelliğe sahiptir. Sade ve yalın duruşuyla, ifadeye dinginlik sağlayan düz saçlara eğer doğuştan sahip değilseniz üzülmeyin. Zengin çeşitlilikteki alet ve materyallerle siz de düz saçlara sahip olabilirsiniz. 

Düz-Saç-Modelleri1

Düz Saç Modelleri ve Yapılışları
Düz saçlar için çok zengin bir şekil kataloğu var. Saçlarınızı düzleştirici ile düzleştirip öylece bırakabilirsiniz. Son derece sade ama şık bir modeldir. Kahkülle detay verdiğiniz düz saçlarınıza, zikzak örgü uygulayabilir, bob modeli kestirebilir, omuz hizasında kare bir kesimle genç ve enerjik bir çizgi yakalayabilirsiniz. Eğer saçlarınız uzunsa, at kuyruğu yaparak, saçlarınızı topladığınız lastiğin etrafına ince bir saç demeti dolayabilir, sadece alın kısmındaki saçları ince sepet örgüyle örerek doğal bir taç oluşturabilir, hafif kat verdirdiğiniz uzun düz saçlarınızı hareketli bir stilde de kullanabilirsiniz. Kısacası  her tür modeli kaldırabilecek yapıdaki düz saçlardaki model seçimi tamamen sizin kendi hayal gücünüze kalmış.

Düz-Saç-Modelleri2

Düz Saç Kesim Modelleri
İster kısa, ister orta uzunlukta isterse hayli uzun olsun, düz saçlara uyum sağlayacak modeller hiç de az değildir. Ama çoğunlukla bob, kare küt ve köprücük kemikleri hizasında  kesilmiş düz saçlar her zaman şık, sağlıklı ve estetik bir stilin temsilcisidir.  Çok kısa kesilerek köpükle sabitlenmiş agresif ve asi trendler oluşturulabileceği gibi, kat verilerek hareketlendirilmiş formlar da oluşturulabilir.  Düz saçlarınıza vereceğiniz uzunluk ve şekil aslında yüz yapınızla daha çok ilgilidir. Geniş bir yüze sahipseniz, katlarla çevrelenmiş ve serbest bırakılmış modeller size daha uygunken; minyon bir yüzünüz varsa, sımsıkı toplanarak yapılan at kuyrukları, ortadan ayrılmış modeller ve nicesi yüzünüze hayli yakışacaktır. Düz saçın en iyi tarafı, iyi çekilmiş bir fön yahut düzleştirici makineyle iki kat geçilerek elde edilen pürüzsüz görünümle hem gündüz hem de gece şıklığı yansıtabilmesidir.

[reklam id=1]

Düz-Saç-Modelleri6

Kısa Düz Saç Modelleri
Saçlarınız kendi doğal yapısı itibariyle düzse, minyon bir yüz yapısına ve kuğu gibi ince uzun bir boyuna sahipseniz, pixie denilen model size çok yakışacaktır. Hiçbir çaba sarf etmeden alına düşürülmüş saçlar, ara makasla hareketlendirilmiş saç uçları ve bombeli bir kesim, yüzünüze masum bir seksapel kazandıracaktır. Hem çocuksu hem de dişi tınılar barındıran pixie modeli, uygun yüz hatlarına sahipseniz size de çok yakışacak.Düz-Saç-Modelleri3

Alagarson ve kahküllü kesilmiş düz saçlar, orta uzunlukta ve omuz hizasında küt kesilmiş saçlar, yanları uzun, arka kısımları daha kısa kesilmiş bob model küt saçlar tam da kısa ve düz saçlara yakışacak modellerdir. 

Düz-Saç-Modelleri5

Uzun Düz Saç Modelleri
Saçlarınız uzunsa ve doğuştan düzse, yahut düzleştirici yardımıyla düzleştirilmişse, en tercih edilmesi gereken model serbest bırakılmış hali olacaktır. Zira düz saçlar ışığı daha iyi yansıtır ve daha fazla parlar. Uzun ve düz saçlarınız bırakın bir nehir gibi özgürce aksın. Omuzlarınızdan aşağı salınsın ve rüzgarla savrulsun, siz yürüdükçe ince bir tül gibi dalgalansın. Düz ve uzun saçları en iyi gösteren model budur. Bunun yanı sıra saçlarınızı yandan, çapraz  veya ortadan ayırabilir, kahkülle çevreleyebilir, balıksırtı örebilir, tek örgü yapabilir, basit bir at kuyruğu ile avangard   bir duruş sergileyebilirsiniz. Ama düz ve uzun saçlar, kendilerini en iyi salınmış halde ifade ederler.

Düz-Saç-Modelleri4

Seçim ve zevk tamamen size kalmış.