E Vitamini Kapsülü Yüze Sürülür mü?

tarafından
1487
E Vitamini Kapsülü Yüze Sürülür mü?

E vitamini kişisel bakım ve güzellik için etkili bir maddedir. Doğal bakımda önemli bir yeri olan bu özel vitamin, kapsüllerin içinde eczanelerde satılıyor. Hem cilt bakımında hem de saçlar için kullanılan E vitamini, doğal bakım sağladığı için güvenle kullanılabilir. E vitamininin cilde faydaları ve kullanımı hakkında geniş bilgileri yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

E Vitamini Kapsülü Yüze Sürülür mü?

E vitamini kapsülünün cilt için kullanımında en çok merak edilen soru yüze sürülüp sürülmediğidir. Cilt sağlığında önemli bir yere sahip olan E vitamini kapsülü, tek başna direkt olarak yüze sürülebilir. Bu kapsülün cilde sürülmesi için yeterli miktarda kapsülün içini açın. Temiz bir kase içine bu kapsüllerin içinde yer alan E vitamini sıvılarını çıkarıp koyun.

Tüm kapsüllleri çıkardıktan sonra karıştırın. Ellerinizi bol su ile yıkayıp temizleyin. Temizken parmak uçlarınızı kapsül sıvılarının içine batırın. Parmak uçları ile masaj yaparak cildinizin tamamına bu karışımı yedirerek sürün. 15-20 dakika kadar E vitamininin emilmesini bekleyin. Süre sonunda ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Temiz ve yumuşak bir havlu ile yüzünüzü kurulayıp işlemi tamamlayabilirsiniz.

[reklam id=1]

E vitamini kapsülünü tek başına kullanabileceğiniz gibi başka cilt için yararlı malzemeler ile karıştırıp kullanabilirsiniz. Ancak tek başına kullanılan E vitamini kapsülleri daha fazla etki edip cildin daha çabuk etkilenmesini sağlar. E vitamini ampul yüze nasıl sürülür sorusuna kısaca yanıt verdikten sonra şimdi de E vitamininin cilde faydalarına değinmek istiyoruz.

E Vitamini Kapsülü Cilde Faydaları

E vitamini cilt için çok faydalıdır. Doğal olarak cildin beslenmesi ve onarılmasında kullanılan bu özel maddenin faydalarını alt başlıklar şeklinde paylaşıyoruz.

E Vitamini Kapsülü Yüze Sürülür mü? 2

Kahve Rengi Cilt Lekeleri için E Vitamini: Ciltte farklı nedenler ile ortaya çıkan kahve rengi lekelerin giderilmesinde E vitamini kapsüllerinden yararlanılabilir. Lekelerin üzerine direkt olarak uygulanan E vitaminin etkisi ile kısa sürede lekelerde açılma meydana gelir. Düzenli kullanım ile lekelerin tamamen cilt üzerinden yok olması sağlanabilir. Karaciğerin düzenli ve yeterince çalışmalasından kaynaklanan ciltteki kahve rengi lekelerin zaman içinde düzelmesini sağlar.

Kırışıklıkları Önlemek İçin E Vitamini Kullanımı: Yaşın ilerlemesi ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesine bağlı olarak kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu kırışıkların ilerlemesinde sigara, alkol kullanımının yanında yetersiz beslenme de etkilidir. Kollajen üretimini tetikleyen ve daha hızlı üretilmesini sağlayan E vitaminini beslenme yolu ile almanın yanında cilde sürerek de alabilirsiniz. Her iki şekilde de alınan E vitamini kırışıkların giderilmesinde etkili olacaktır.

E Vitamini Kapsülü Yüze Sürülür mü? 3

Yaralar için E Vitamini Kullanımı: Ciltte meydana gelen yaralanmalar ve yanıkların tedavisinde E vitamini kullanılabilir. E vitamininin direkt olarak yara ya da yanıklar üzerine uygulanması ile daha kolay iyileşme sağlanabilir. Ayrıca yara ya da yanıklardan kaynaklanan izlerin de geçmesinde etkili şekilde kullanılabilir.

Cilt Çatlaklarını Yumuşatmak için E Vitamini: Soğuk hava ve cilt kuruluğundan kaynaklanan vücut çatlaklarının tedavisinde E vitamini yağı kullanılabilir. Bu yağın cilt çatlakları üzerine sürülmesi ile yumuşama sağlanır ve bu yumuşama sonunda çatlaklarda zamanla iyileşme görülür. Siz de yoğun cilt çatlaklarından şikayetçi iseniz, E vitamini yağı kullanabilirsiniz.

Kapsüller şeklinde satılan E vitaminini tüm eczanalerden satın alabilirsiniz. Kapsül içinde yağı çıkarıp cildinize direk uygulayabilirsiniz. Bu uygulama sırasında temiz pamuk parçaları kullanabilir ya da kulak temizleme çöplerinden yardım alabilirsiniz.