E Vitaminli Saç Maskesi

tarafından
4493
E Vitaminli Saç Maskesi

E Vitaminli Saç Maskesi
Saçlarınızın sağlıkla ışıldamasını, canlı ve taze görünmesini istiyorsanız, onları beslemeli ve şımartmalısınız. Saçlar da suya, besine, oksijene ve vitaminlere gereksinim duyarlar. Saçlar için elzem olan mineral ve vitaminler çok çeşitlidir. Ama özellikle E vitamini, antioksidan olma özelliğiyle, dokuların korunması ve geliştirilmesine yardımcı olur. Saç köklerini güçlendirir, hasarlardan korur ve yeniden yapılandırır. Eczanelerde bulunan E vitamini kapsüllerinden satın alarak saçınıza uygulayabilirsiniz.

LiveImages-YeniFotoAnaliz-322-Kalp sağlığı hakkında 10 hurafe-A 9

1-2 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 1-2 çorba kaşığı susam yağı ve 2 adet E vitamini kapsülünü bir kasede karıştırın. Saçlarınızı şampuanlayın, durulayın ve havluyla kurulayın. Hazırladığınız karışımı saç derinize masaj yaparak iyice yedirin ve uçlara kadar yayın. Karışımda kullandığınız yağlar, E vitamininin saç derinize derinlemesine nüfuzunu sağlayacaktır. E vitaminli saç maskesini saçlarınızda 10-15 dakika kadar beklettikten sonra yeniden şampuanlayarak kendi halinde kurumaya bırakın.

[reklam id=1]

E Vitamini Faydaları
E vitamini, kanda oksijen taşıma sürecinde etken olduğundan, dolaşımı hızlandırır, bağışıklığı güçlendirir. Bağışıklık sistemi ne kadar sağlamsa saçlar da o oranda sağlıklı olacaktır. Eğer vücudunuzda yeteri kadar E vitamini yoksa, saç gelişimi olumsuz etkilenip, saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalınır. Ceviz, badem, fındık, ayçekirdeği gibi kuruyemişlerde, ıspanak, brokoli, kivi gibi sebze ve meyvelerde, kuru kayısı, acı biber tozu, kekik ve fıstık ezmesinde de bol miktarda E vitamini bulunur.

Saç-Uzatan-Vitaminler

E vitaminindeki güçlü antioksidanlar, özellikle saç ve cilt için düzenlenen kozmetik ürünlerinde bolca kullanılır.

Vücut tarafından üretilmeyen E vitaminini mutlaka gıdalar yoluyla ve ek olarak hap mahiyetinde de almalı; ve E vitamini içeren doğal yağları da haricen kullanmalısınız.

E vitamini cilt ve saç güzelliğini koruyan en güçlü muhafızlardan biridir. Yaşlanmayan ve yıllara meydan okuyan sağlıklı saçlar için E vitaminini saçlarınızdan esirgemeyin.