Elbise Mayo Modelleri

tarafından
1584
Elbise Mayo Modelleri

Elbise mayo yüzme sırasında giyilen ve bu amaç için üretilmiş olan etekli mayolardır. Bu mayoların genellikle ıslandığında içi göstermeyen kumaşları tercih edilir. Mayo, günümüzde özellikle kapalı bayanların tercih ettiği, denizlerde ve tatillerde tercih edilen su kıyafetleridir. Kapalı bayanların da deniz gitme ve mayo gitme özgürlüğünü tatması amacıyla, elbiseli ve şortlu modeller üretilmiştir. Bu modellerden isterseniz kapalı olan isterseniz de biraz daha açık olan tasarımları tercih edebilirsiniz. Mayolar, özellikle vücudu saran yapıda üretilirler. Bunun nedeni yüzücünün, yüzme etkinliği sırasında su içerisinde rahat hareket etmesini sağlamaktır. Elbise mayo modellerinin neler olduğunu inceleyelim;

Bu modeller vücudu saran yapıda veya daha bol olarak üretilmektedir. Bu tarz mayoları kullanan kişiler profesyonel yüzücüler, vücudunda fazlalıkları olanlar, kapalı olan bayanlar ve fazla kilolu olan bayanlar olarak karşımıza çıkar. Bu özelliklere sahip olan bayanlar, tatile gittiklerinde veya yüzmek istediklerinde, elbise mayolar ile daha rahat hareket edebilirler. Bu mayolar aynı zamanda, fazla kilosu olan bayanların insanların içerisinde daha rahat hareket etmelerini ve öz güvenlerinin kırılmamasını sağlamaktadır. Bayanların psikolojik olarak kendilerini mutlu ve güvende hissetmeleri için elbise mayo modelleri üretilmiştir. Bu mayoların modellerinden bahsedelim;

Elbise Mayo Modelleri 1

  • Şortlu elbise mayo modelleri; bu tarz olan mayo modelleri genellikle kapalı bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu modellerde mayo eteklidir ve eteğin altından diz bölgesine kadar uzanan şort bulunur. Bu tür mayolar genellikle vücudu saran özellikte üretilirler. Ancak büyük beden giyen bayanlar için bol olan seçenekleri de mevcuttur.
  • Çapraz askılı modeller; Çapraz askılı elbise mayo modelleri, yüzme sırasında askıların düşmemesini ve kullanıcının rahat etmesini sağlamak amacıyla üretilmiştir. Bu tarz mayoların kol askıları sırt bölgesinde çapraz olarak yer alır.
  • Fantezi askılı elbise mayo modelleri; Bu model mayolarda ise askılar iki koldan normal şekilde gelmektedir. Elbise boyları genellikle bikini bölgesine kapatacak şekildedir ancak daha uzun etek boylarına da rastlamak mümkündür.
  • Çocuk elbise mayo modelleri; Kız çocuklar için özel olarak üretilen bu modelleri yine mütevazi aileler tercih etmektedir. Elbise mayolar aynı zamanda çocukların, denize girdiklerinde daha rahat etmesini ve bikini bölgesinde toplanabilecek olan kumun engellenmesini sağlar.

[reklam id=1]

Elbise Mayo Modelleri ve Fiyatları

Elbise mayo modelleri tercih edilirken, ıslandığında iç kısmı göstermeyen özel kumaşlardan olmasına dikkat edilir. Bu nedenle, bu tarz mayoların fiyatları biraz pahalıdır. Bu tür mayoların göğüs bölgesinde kaplar bulunur ve göğüslerin daha toplu ve şekilli durmasını sağlar. Ayrıca bu kaplar sayesinde, mayonuz ıslandığında göğüs uçlarınız belli olmaz. Bu modellerin fiyatları kumaş seçiminize ve mayolarda ki farklı özelliklere göre değişmektedir.

Su iticilik özelliği bulunan kumaşlar elbise mayoların fiyatları 80 tl ile 300 tl arasında değişmektedir.

Hiçbir özelliği bulunmayan normal markalara ait olan mayoların fiyatları ise 50 tl ile 250 tl arasında yer alır.

Mayo seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı özellikler bulunur. Bu özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür;

Elbise Mayo Modelleri 2

  • Elbise mayo tercih ederken, rahat edeceğiniz şekilde etek boyunun olmasına özen göstermelisiniz.
  • Mayolarınızı alırken mutlaka denemeli ve üzerinizde nasıl durduğunu görmelisiniz.
  • Özellikle battal beden mayo alıyorsanız, vücudunuzu saran yapıda mayolar tercih etmemelisiniz.
  • Mayo tercih ederken güneşten gelen ultra viyole ışınlarını geçirmeme özelliğinin bulunmasına özen göstermelisiniz.
  • Mayoların sadece su ile yıkanıp, çabuk kuruyor olmasına dikkat etmelisiniz.

Yukarıda saydığımız tüm özellikler elbise mayo fiyatları üzerinde belirleyici rol oynar. Eğer uzun ömürlü kullanım için iyi bir markanın elbise mayo modellerini tercih etmek isterseniz ödeyeceğiniz fiyat 100 tl ile 500 tl arasında değişecektir.

Elbise Mayo Modelleri 3