Elma Diyeti 2 Haftada 10 Kilo

tarafından
4437
Elma Diyeti 2 Haftada 10 Kilo

Kısa sürede kilo vermeyi sağlayan şok diyet uygulamalarından birisidir elma diyeti. 1-2 hafta gibi kısa sürede gözle görülür şekilde zayıflama sağlayan elma diyeti, aynı zamanda sağlıklı olması yönü ile de çok tercih ediliyor. Kışın yaz günlerine göre daha az hareket edilmesi, daha kalın giyim ürünleri kullanılması ve daha çok hamur işi tüketilmesi nedeni ile kilo almak daha kolaydır. Tüm kış boyunca genelde fark edilmeyen bu kilolar, yaza giriş döneminde birden bire kadınların dikkatini çekmeye başlar. Kısa sürede bu fazla kilolarından kurtulmak isteyenler şok diyet adı verilen, haftada 5-10 kilo vermeyi sağlayan zayıflama programlarını uygular. Bu şok diyetler içinde son dönemlerde en çok tercih edilenleri elma diyetleridir. Bizde bugün sizler için en çok tercih edilen elma diyetlerinden birini araştırdık. 2 haftada 10 kilo verdiren elma diyetine geçmeden önce kısaca elma hakkında bir kaç bilgiye değinmek istiyoruz.

Elma diyeti uygulamak isteyenlerin genel olarak ilk aklına gelen soru “Elma kaç kalori” sorusudur. Elmanın kalori değeri, rengine göre değişir. Ortalama boyutlarda bir kırmızı elma 78 kalori değerine sahipken aynı büyüklükte bir yeşil elma sadece 53 kalori değerine sahiptir. Bu nedenle elma diyetinde kırmızı ve sarı elma yerine yeşil elma kullanılır. Yeşil elmanın ise ekşi olanı tatlısına göre daha etkilidir. Ancak ekşi elma zaman zaman mide sorunlarına neden olabileceği için tatlısı da tercih edilebilir. Besin ve vitamin değeri yüksek olan elma, kalp sorunları, cilt sorunları, mide hastalıkları, kanser gibi sorunlar için de etkili bir meyvedir. Bu nedenle kilo vermek için olmasa bile sağlık için düzenli olarak tüketilmesi gerekir.

[reklam id=1]

Elma diyeti ile 2 haftada 10 kilo vermek için elma ağırlıklı bir beslenme düzeniniz olmalı. 10 gün süre ile uyguladığınız bu beslenmenin yanında düzenli spor yapmak, yeşil çay tüketmek ve bol su tüketmek de önemlidir. Aşağıda 2 haftada 10 kilo verdiren elma diyetinin öğünleri hakkında detayları bulabilirsiniz.

Kahvaltı öncesi

Her gün sabah, yataktan kalkar kalkmaz 2 su bardağı ılık su içerek güne başlayın. Bu diyetimizin ilk kuralı. Bu sayede vücut yağ yakmaya hazırlanır.

Kahvaltı

  • Şekersiz bir bardak çay ya da bitki çayı
  • 4-5 adet siyah zeytin
  • Kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız beyaz peynir
  • 1 dilim kepek ekmek
  • Domates, salatalık, marul, maydanoz gibi çiğ sebzeler

Kahvaltıdan sonra her 2 saatte 1 adet yeşil elma. Gün içinde toplamda 6 adet elma yemiş olacaksınız bu şekilde. Eğer çok acıkır ve açlığınızı elma ile bastıramazsanız ara öğün olarak bir miktar yoğurt, süt ya da ayran tüketebilirsiniz. Gün içinde elmaya ek olarak yeşil çay ve su tüketimini de mutlaka göz önünde bulundurun. 2 hafta boyunca bu diyeti uygulayıp kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Ancak mutlaka diyetten önce sağlığınız için bir doktora danışmayı unutmayın.

Elma Diyeti 2 Haftada 10 Kilo

Şok diyetlerin genelinde oluşan yan etkiler, elma diyetinde de geçerlidir. Bu nedenle sağlıklı kişiler tarafından uygulanması gerekir. Tansiyon, şeker ya da kalp hastaları için kesinlikle önerilmez. Aynı şekilde emziren annelerin ya da hamile bayanların da bu diyetten uzak durmaları gerekir. Kronik rahatsızlığı bulunan, sürekli ilaç kullanmak zorunda kalan hastaların doktor kontrolünde bu diyeti uygulayabileceği söylense de biz çok tavsiye etmiyoruz. 2 haftada istediğiniz sonucu alamazsanız bir süre diyete ara verip yeniden 2 hafta uygulayabilirsiniz. Ancak arada mutlaka ara verin ve bu ara sırasında sporunuza devam etmelisiniz. Aksi halde hızla verdiğiniz kiloları geri alabilirsiniz.