Elmanın Cilde Faydaları

tarafından
320
Elmanın Cilde Faydaları

Çoğunlukla kış aylarında yediğimiz elmanın hem vücuda hem cilde çok faydaları vardır. Aşağıdaki bilgiler de elmanın faydalarını anlatacağız.

Elmanın Cilde Faydaları

 • Elmanın cildimize çok faydası vardır. Cildimizi parlatır ve aydınlatır.
 • Cildimizi pürüzsüz ve genç kalmasını sağlayacak kollajen bakımından faydalıdır. Elma cildimizi hem temizler hem de nemlendirir.
 • Elma ila güneş yanıklarını tedavi edebilir ve cildin soyulmasını önleyebilir. Cildin akne ve leke temizlemede tedavi olarak kullanılır. Elma cildinize gerginlik yapabilecek en iyi toniktir.
 • Elma gözaltlarımızın şişkinliklerine iyi gelir. Elmanın içerisinde A vitamini vardır. O yüzden cilt gelişiminde en iyi rolü vardır.

[reklam id=1]

 • Elmanın içinde A vitaminin yanı sıra, C vitamini bulunur. C vitamini ise proteindir. Vücudumuza çok faydası vardır. Elmanın cilde faydasının yanında, saçlara da çok faydası vardır. Saçın gelişimini destekler ve saç tellerini zenginleştirir. Daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
 • Elmanın içerisinde lifler, fenolik bileşenler, antioksidanlar olduğu için  saçlarımızın dökülmesini önler. Düzenli elma tüketimin de saçta oluşan kepekleri ise önler.

Elmanın Cilde Faydaları 1

Elmanın Diğer Faydaları

 1. Kansere karşı önlem alır ve koruma sağlar.
 2. Bağışıklığı kuvvetlendirir.
 3. Alzheimer’i önleyebilir ve önüne geçebilir.
 4. Kilo vermeye destek olur.
 5. Elma tüketimi dişleri güçlendirir, tükürük bezlerini arttırır ve dişlerin çürümesini önler.
 6. Elma cildimize tonik işlemi yapmasından dolayı sivilce ve siyah nokta oluşumunu en aza indirir.
 7. Elmanın içerisinde bulunan doğal vitaminler, cildin kırışıklığı geciktirir. Elma cildi dış etkenlerden korur. Yüzümüze gerginlik kazandırır.
 8. Cildi nem kaybetmesini önler. Elmanın faydasını görmek istiyorsanız düzenli olarak tüketebilirsiniz.
 9. Elmanın kabuklarını gözaltı çevremize sürerek morarıklığa ve göz torbasına çok iyi gelecektir. Elma gözlerin katarak oluşumunu engeller.
 10. Elma göz ve kulak ağrılarının da önüne geçebilir. Elma, kilo ve kolesterolü düşürmede yardımcı olur.