En Etkili Tahtakurusu İlacı

tarafından
1952
En Etkili Tahtakurusu İlacı

Tahtakurusu çok hızlı üreyen ve çok iyi saklanan canlılardır. Hiçbir şey yemeden 1 seneden fazla yaşayabilirler. Güneş ışığının olmadığı kuytu yerlerde yaşarlar. Günde 3-5 yumurta üreterek hayatları boyunca 200-300 yumurta üretirler. Diğer canlıların kanını emerek beslendikleri için yaşam alanları da kurbanlarının yakınlarıdır. Üstelik parazit olarak yaşadıkları için taşınarak gezerler. Çok hızlı üredikleri için onlarla baş etmek çok zordur. Bireysel temizlik ve ev temizliği gibi şeyler bu canlılar ile mücadelede yetersiz kalırlar.

Bu konuya ilk önce tahtakurusu ilacı nedir? Sorusu ile başlamamız gerekir. Tahtakurusu parazit sınıfından bir haşeredir. Bu sebeple özel kimyasallarla müdahale etmek gerekir. Uzmanlar tarafından yapılmayan mücadele bu canlıların sayısını sadece azaltır. Çünkü bu canlıların yaşadığı yerleri ve şartları çok iyi bilmek ve tespit etmek gerekir. Piyasa onlarca ilaç olmasına karşın tahtakurusu gibi haşerelere karşın güçlü kimyasallar gerekmektedir. Eczaneden, marketten ve benzeri yerlerden alınan ilaçlar sadece geçici çözümler getirebilir. Eğer tahtakurusu sorunu yaşıyorsanız mutlaka evinizi uzman kişilere teslim etmek zorundasınız.

 

Bu konuda çeşitli ilaçlar ve markalar olmakla birlikte her ilacın çeşitli etkin maddesi vardır. Her haşereye göre farklı etken maddeler kullanılmaktadır. Zira bu canlılar, zamanla ilaçlara karşı direnç gösterirler. Kullanılan ilaçların insan sağlığına da zarar vermemesi ve mümkün olan en kolay şekilde uygulanabilmesi gerekmektedir. Son zamanlarda piyasaya sürülen bir çok ürün artık kokusuz, suda eriyebilen ve kolay çözünebilen  güçlü kimyasallardan oluşmaktadır. Bu sebeple ilaçlama sonrası ne olursa olsun ortamdan uzaklaşmak gerekmektedir.

Piyasa bir çok marka ve ürün bulunmaktadır. Haşere ile mücadele eden firmaların kullandıkları ürünlerin etkin maddeleri Cypermethrin, Tetramethrin, Cyfluthrin, Permethrin, Bendiocarb gibi maddelerdir. Bu maddeleri içeren hemen hemen her ilaç tahtakurusu ile mücadelede kullanılabilir.

[reklam id=1]

Tahtakurusu İlacı Nereden Alınır

Sadece tahta kuruları için değil tüm haşerat için alınacak ilaçlar ve mücadele ürünleri, zirai ilaç satan yetkili yerlerden alınmak zorundadır. Bu ilaçları satan yerlerin Sağlık Bakanlığı’ndan izinli ve onaylı olmaları gerekmektedir. Bu ilaçlar yanlış kullanımları ya da sahte ürün olmaları sebebiyle çok tehlikeli sonuçlara yol açabilecek riskler taşımaktadırlar. Artık internet üzerinden de satışa sunulan zirai ilaçları ve haşere ilaçlarını almadan önce çok dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü satışı yapan firmanın gerçek firma olduğunu, Sağlık Bakanlığı izni olduğunu mutlaka öğrenmek gerekir. Hatta mümkünse bizzat firmaya telefon açarak bilgi almak gerekebilir.

En Etkili Tahtakurusu İlacı 1

Tahtakurusu İlaçlama Fiyatları

Merak edilen bir diğer soru ise: piyasada bulunan tahtakurusu ilacı isimleri nelerdir? İlaçlama fiyat ortalamaları ne kadardır?

Şu an ülkemizde tahtakurusu ilacı üretimi yapan 5-6 firma bulunmaktadır. Piyasada satılan tahtakurusu ilaçları yaklaşık 20-40 TL arasında fiyatlarla alınabilmektedir. Fakat dediğimiz gibi, bireysel temizlik, bir uzman müdahalesi gibi olamaz. Bu yüzden evinizde yaşayacağınız tahtakurusu istilası gibi durumlarda uzman desteği almak gerekir. Ülkemizde haşere ile mücadele eden temizlik firmaları çok sayıdadır. Bu firmalar yaptıkları temizliği garantiye almak için en güçlü ilaçları tercih ederler. Bu konuda da çok önemli detaylar bulunmaktadır. Bu ilaçlama firmalarının mutlaka ruhsatlı olmaları ve firmanın da, kullandıkları ürünün de Sağlık Bakanlığı onaylı olması gerekmektedir. Eğer temizlik yaptırmak istiyorsanız bu ruhsatları ve izinleri mutlaka görmek istediğinizi söyleyin.

En Etkili Tahtakurusu İlacı 2

Ev veya işyeri tahtakurusu temizliği ücretleri şu an piyasada ruhsatlı firmalar tarafından ortalama 70 TL ile 250 TL arasında ücretlendirilmektedir.