En İyi Saç Uzatan Şampuan

tarafından
325
En İyi Saç Uzatan Şampuan

Saçların son derece sağlıklı olarak bakımını kaybetmeden uzaması hem saç kökleri hem de boyları amacıyla çok mühimdir. Evde saç uzatma yöntemleri uygulayarak hem natürel bakım yapmış olacaksınız, ki bu saç sağlığı amacıyla gerektiğince mühim hem de saçlarınız olması gerekenden çok daha süratli uzayacak. Saç uzatma yöntemleri uygulamalarından bahsetmeden evvelce belirtmeliyiz ki saçlara yalnızca dışarıdan bakım gerçekleştirme yeterli değil.

En İyi Saç Uzatan Şampuan 1

Saçlarınızın sağlıklı ve kısa sürede uzamasının önüne geçen etkenler:

 • Saç kurutma makinası kullanmak
 • Düzleştirici/maşa/tost uygulamak
 • Saçları çok sık bir şekilde boyatmak
 • Demir eksikliği
 • Vitamin eksikliği
 • Saçı yıpratan alternatif uygulamalar (balyaj, rasta, brezilya fönü)

[reklam id=1]

Saçlarınızın sağlıklı ve kısa sürede uzamasını sağlayan bazı etkenler:

 • Genetik
 • Saçların temizliğine dikkat etmek (yağlanmasını, kepeklenmesini engellemek)
 • Saç tipine uygun bakım yaptırmak
 • Saç diplerine rahatlatıcı masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmak
 • Sağlıklı beslenmek
 • Saçı kendi yapı ile beslemek

Aslında bakılacak olursa saçın hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilmek için sağlıklı beslenme, doğru bakım ürünleri kullanma, gerekli vitaminleri alma ve saçları kırabilecek düzleştirici, maşa gibi ısı veren cihazlardan kaçınma, yeteri kadar mineral alma. Tüm bunlar saçınızın uzamasını sağlar. Bunları düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğinizde ayda ortalama 0.5- 2,5 cm kadar uzarlar. Yani yaptığınız bütün bu bakımlara genetik şifrelerde eklenirse 2,5 cm’yi bulur.

Tabi bütün bunların yanı sıra ek olarak bir takviye daha kullanmak isterseniz bunun en güzel yolu saç uzatan bitkisel şampuanlar olur.

En İyi Saç Uzatan Şampuan 2

Bunlar için size birkaç öneride bulunursak:

 • Restorex hızlı saç uzatan şampuan
 • Keraatese şampuan
 • Zigavus şampuan

Bu şampuanlardan saç tipinize en uygun olanları satın alarak saçlarınızın daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Sizlere Öneriler

Saçlarınız süratli uzasın istiyorsanız protein çoğunluklu beslenmelisiniz. Sağlığınız bedeninizdeki her şeye tesir ettiği gibi saçlarınızın uzamasına da tesir edecektir. Et, süt, yumurta gibi gıdalar sofralarınızdan eksik olmamalı.
Banyo yaptığınız su çok sıcak ise bundan vazgeçmelisiniz.

Çok sıcak su saçlara zarar verir, saçın acele uzaması ve zarar görmemesi amacıyla ılık suyla yıkamanız gerekmektedir. Çok sıcak suyla saç yıkamak saç köklerinizi olumsuz olarak ikaz eder ve saçlarınızın uzama sürati gerektiğince düşer. Fakat ılık su olumlu olarak ikaz eder ve saçlarınız çok daha süratli uzar.

En İyi Saç Uzatan Şampuan 3

Bütün şampuan reklamlarında görürsünüz ki saçlara parmak uçlarıyla yavaşça masaj gerçekleşiyor ve saçlar o şekilde yavaş yavaş yıkanıyor. Sizlere bunu biz söyleyelim. Saç diplerine yavaşça masaj gerçekleştirme saç köklerini ikaz eder ve saçın acele çıkmasını sağlar, acele çıkan saçlar da saçınızın daha gür görünmesini ve uzamasına gerektiğince katkı sağlar. Fakat kuşkusuz ki bu masajı yalnızca duş sırasında değil aklınıza gelen rastgele bir anda gerçekleştirebilirsiniz.

Gün içerisinde tüketmeniz gereken su miktarı en az 2 litre olması gerekmektedir. Sağlığınızın saçınıza tesir ettiğini az evvelce söylemiştik. Suyu ne kadar tüketirseniz vücudunuz o kadar sıhhatli olur ve bu sıhhat saçlarınızın uzama süratini gerektiğince artırır. Sağlıklı bir yaşamın şifresi evvelce sudur.

Zigavus şampuan bünyesinde beta karoten, çinko ve kalsiyum bakımından varlıklı olan kelimesini görünce ‘acaba saçlarım sarımsak gibi mi kokacak?’ diye düşünerek bu şampuandan uzak duranlar oluyor. Fakat o hususta bir endişeniz olmasın, çünkü şampuan muhakkak sarımsak kokmuyor, belli belirsiz, temiz bir kokusu var. Zaten ambalajında bilhassa sarımsak kokusu içermediği belirtilmiştir.