Ender Saraçtan Saç Bakım Maskesi

tarafından
347
Ender Saraçtan Saç Bakım Maskesi

Saçlarınıza yaptırdığınız işlemler sonrasında saçlarınız yıpranabilir, dökülebilir hatta saçlarınızın yanmasına sebep olabilirsiniz. Saçlarınızın daha sağlıklı ve gür görünmesi için çeşitli maskeler uygulayarak bakımlı saçlara sahip olmanız mümkün. Ekranların sevilen yüzlerinden biri olan Ender Saraçtan saç bakım maskesi tarifini uygulayarak kısa sürede saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Saç Bakımı Neden Önemlidir?

Gür ve sağlıklı saçlar parlak yapıdadır. Kolay şekil alabilen ve yıpranmamış olan saçlar dökülme riski ile karşı karşıya kalmaz. Saç bakımında kullanılan malzemeler saç tipinize göre olmalıdır. Böylelikle aşırı yağlanma ya da dökülmenin önüne geçmiş olursunuz. Saçlarınızın temizliğine de dikkat ederek daha uzun süre bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

[reklam id=1]

Uzmanlar saçlarınızı iki günde bir yıkamanızı tavsiye ederler. Bunun yanı sıra saç yapınıza uygun şampuan kullanmanız saç derisinde oluşabilecek kepeklenmenin de önüne geçmiş olur. Saçlarınızı tamamen yağdan arındırmanız saçlarda kuruma yapacaktır.

Bu durum da saçlarınız yıpranmaya müsait bir hale gelir. Saçlarınıza yaptırmış olduğunuz her bir işlem saçın yıpranmasına sebep olur. Özellikle kadınlarda fön, boya ve saç şekillendirici çok fazla kullanıldığından saçların çok çabuk yıpranması söz konusu olabilir.

Ender Saraçtan Saç Bakım Maskesi

Haftalık bakım kürleri ile saçlarınıza bakım yaptığınızda bu tip işlemlerde saçlarınız daha az zarar ile kurtulacaktır. Haftada iki kez saçlarınıza zaman ayırarak daha gür ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Ender Saraç Saç Bakım Maskesi

Mevsimsel saç dökülmeleri, kepeklenme ve saçlarınızın yıpranması ile saç sağlığını korumak için vereceğimiz tarifi haftada iki kez uygulamanız sağlıklı ve gür saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

  •  Susam yağı
  •  Hint yağı
  •  E vitamin ampul
  •  Badem yağı

Bepanthene ampul malzemeleri karıştırıp saçınıza uyguluyorsunuz. İki saat ılık bir havlu ile beklettikten sonra saçınıza uygun bir şampuan ile yıkayıp kurulayarak saçlarınızdaki değişimi fark edebilirsiniz.