Erkek Boyunluk Nasıl Örülür?

tarafından
248
Erkek Boyunluk Nasıl Örülür?

Erkek boyunluk nasıl örülür diye merak eden hanımlar olabilir. Atkı olarakta ifade edilen boyunluk modellerini mağaza ve butüklerden satın alabileceğiniz gibi, kişisel zevk ve tarzına göre de kendiniz örebilirsiniz. Yazımızın devamında erkek boyunluk modelleri nasıl örülür konusu üzerine bilgiler vermeye çalışacağız.

Erkek Boyunluk Nasıl Örülür?

Erkek boyunluk modellerinin örmesi temelde çok basittir. Özellikle hanımlar ve genç kızlar sevdiklerini kendi el emeği ile ördükleri boyunlukları hediye edebilirler. Sevgilinize, eşinize ya da bir başka sevdiğiniz kişiye kendi emeğinizle boyunluk örebilir ve bu güzel hediye ile ona olan sevginizi hissettirebilirsiniz.

Atkı ya da boyunluk modellerinin örmesi kolaydır. Ancak, üzerine yapacak olduğunuz motifler sizi biraz zorlayabilir. Bu anlamda erkek için boyunluk nasıl örülür diye merak edenlerin yazımızın devamını dikkatlice okumalarını tavsiye ediyoruz.

[reklam id=1]

Boyunluk örmek isteyen hanımlar klasik çizgilere sadık kalması gerekmektedir. İlk olarak şunu belirtmemiz gerekmektedir. Boyunluk, düz bir şekilde örülmesi gerekir. Özellikle kalın şiş ve yün tercih edenler 75 ilmekle kaz ayağı örneği gibi yapmalıdır. İnce bir şiş ve yün tercih edenlerin de ilmek sayısını arttırmaları gerekmektedir. Atkının boyu konusunda da ise tercih size ve kişinin zevkine kalmıştır.

Erkek Boyunluk Nasıl Örülür? 1

Hangi kıyafetlerle kullanılacaksa ya da nasıl bir tarz benimsemişseniz, ona göre atkı boyunu ayarlamanızı öneriyoruz. Son zamanlarda uzun atkı modellerinin çok tercih edildiğini görebiliyoruz. Özellikle erkek boyunluk atkı nasıl örülür noktasında detayların önemi çok büyüktür.

Boy konusunda farklı uzunluklarda atkı örebilirsiniz. Genç ve spor tarzı benimseyenler daha çok uzun atkı modellerini tercih etmektedir. Günümüz modasında uzun atkı modellerinin yeri çok fazladır. Klasik giyim stilleri içinde uygundur.

Örgünün düz bir şekilde örülmesi gerektiğini ifade etmiştik. Bu işlem sonrasında örgünün kesilmesi gerekiyor. Bu konuda örnek pek çok çalışma bulunmaktadır. Bu örnekler üzerinden dilediğinizi tercih edebilir ve örebilirsiniz. Kesme işlemi sonrasında yapılacak olan dikmedir. Dikme işlemi işin biraz daha kolay olanıdır. İlk olarak kesilen boyunlukları ikiye katlamalısınız.

Erkek Boyunluk Nasıl Örülür? 3

Daha sonra iğneye ipi geçirmelisiniz. Kalın iğne olduğu için bir soldan, bir sağdan olacak şekilde yapılmalıdır. Bu şekilde yapıldığında daha güzel ve başarılı bir örgü olacaktır. Genel olarak erkek atkı boyunluk nasıl örülür konusunda bu detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Erkek atkı modellerinde renk ve model seçimlerine göre zorluk derecesi artabilir. Püsküllü ya da üzerinde motifli olan boyunluk atkı modelleri daha zor örülmektedir. Ancak, düz ve klasik atkı modellerinin kolay bir şekilde örülebileceğini söyleyebiliriz.

Atkı örmek, genel anlamda kolay gibi görünse de, belli bir uzmanlık gerektirmektedir. Daha önce hiçbir şekilde tecrübesi olmayanlarin ilk birkaç denemelerinde başarılı olmalarını beklemek mümkün değildir. Bununla ilgili yukarıda anllattıklarımız ya da farklı online siteler üzerinden uygulamalı anlatımlardan faydalanmak mümkündür. Resimli ya da videolu pek çok anlatım bulunabilir.

Erkek Boyunluk Nasıl Örülür? 4

Bunun dışında herhangi bir yakınınızdan ya da bir eğitim kurumundan atkı ve benzer örgü konularında eğitim de alabilirsiniz. Atkı ya da benzer örgü işlemleri sizi geliştirecektir. Boş zamanlarınızın güzel geçmesini sağlayacaktır. El sanatları gibi konularda gelişim sağlayabileceksiniz. Buna ek olarak sevdiklerinizi mutlu etme şansını yakalayabilirsiniz. Sevgilinizi, eşinizi, annenizi ya da bir başka sevdiğiniz kişiyi mutlu etmenin yollarından biri örecek olduğunuz atkı modelidir.

Farklı atkı ya da boyunluk modelleri tasarlayabilir ve örebilirsiniz. Ördüğünüz bu boyunlukların satışlarını online siteler ya da İnstagram gibi sosyal medya hesaplarınız üzerinden satışını da yapabilirsiniz. Böylelikle ek gelir elde etme şansınız ortaya çıkacaktır.