Erkeklerde Lazer Epilasyon

tarafından
6812
Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkeklerde Lazer Epilasyon
“Karizmatik olmayan erkek yoktur, bakımsız erkek vardır”, desek çok da yanlış söylemiş olmayız sanırım 🙂 Aslında kişisel bakımlarına en az kadınlar kadar dikkat eden günümüz erkeklerine baktığımızda; bu sözün keşfedildiği ve kulaktan kulağa fısıldanarak yayıldığını görebiliyoruz.


Kadınların bakımlı olmasına ve kişisel bakımları için çeşitli operasyonlar geçirebiliyor olması göze de kulağa da alışılır geliyorken, neden erkeklerde lazer epilasyon deyince pür dikkat kesiliyoruz?

laser hair removal

Nasıl ki her sabah makyaj yapan kadının yanında tıraş olan, sakal ve bıyıklarını şekillendiren erkekler var ise, lazer epilasyon yapan bir kadının yanında lazer epilasyon yapan bir erkek de olabilir. Bundan daha doğal bir durum olmaz…

Erkekler hangi bölgelere lazer epilasyon yaptırabilir?
Lazer epilasyon uygulamalarında erkek ve kadın arasında herhangi bir fark yoktur. Fakat acı eşiği dediğimiz acıya dayanma gücü dikkate alındığında erkekler daha dayanıklı olacağından, istenmeyen tüye gönderilecek lazer ışını derecesi daha yüksek olabilir. Bu da daha az sayıda seansla başarıya ulaşmak demektir.

Erkeklerin Rahatsız Olduğu Bölgeler:

  • Elmacık kemiği ve kaş arasında çıkan tüyler
  • Ense ve boyun bölgesindeki tüylenmeler
  • Koltuk altı, omuz, sırt, göğüs ve bacak bölgeleri de erkeklerde oldukça fazla işleme tabi tutulan bölgeler olarak dikkati çekiyor.

[reklam id=1]

Erkeklerde-lazer-epilasyon2

Öte yandan, esmer erkeklerde lazer epilasyon işleminden daha uzun sürede yanıt alınabilmekte. Bunun sebebi; kadınlarda olduğu gibi, cihazların koyu rengi daha kolay görmesi, dolayısıyla koyu cildin de ışınlara maruz kalma durumu. Tabi bu sıkıntılı husus sarışın ve tüyleri de açık renk olan erkekler için de geçerli. Erkeklerde lazer epilasyon için en uygun ve en kısa sürede başarılı sonucun alınacağı grup, açık tenli olup tüyleri koyu renk olan erkekler. Bu türdeki erkeklerde, işlemin yapılacağı bölgeye göre değişik göstermekle birlikte işlemler, 3 ile 5 seans arasında başarıyla sonuçlanabiliyor. Seansların 1 yıla kadar sürme ihtimali de düşünülürse, gerçekten çok şanslılar…

Erkeklerde lazer epilasyona başlarken;
Lazer epilasyona ilk kez başlayacaksanız, ilk başlama tarihinizi yaz aylarına denk getirmeyin. Çünkü lazere maruz kalan cilt güneş ışığını daha kolay çekeceği için cilt lekelenmeleri oluşma riski var. Lazer epilasyona başlamak için en ideal tarihin kış ayları, özellikle de ekim-kasım ayları olduğunu düşünüyorum.

Erkeklerde lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler;
Ayrıca hangi ayda veya hangi saatte (gece saatlerinde dahi olsa) işlem yaptırıyor olursanız olun, işlem sonrası cildinize cilt yenileyici merhem sürmeyi ve gün ışığına çıkarken güneş koruyucu krem kullanmayı ihmal etmeyin!