Eski Tişörtlerden Paspas Nasıl Yapılır?

tarafından
959
Eski Tişörtlerden Paspas Nasıl Yapılır?

Tüketici toplumumuz nüfusunu giderek arttırdığı eskiyen eşyalarımızı değerlendirerek yaratıcı fikirlerle güzel yeni eşyalara dönüştürebilirsiniz. Örneğin eskimiş tişörtlerden paspas yapabilirsiniz.

Eskiyen ve ya yırtılan tişörtleri bir kenara ayırın ve onları dikeylemesine kesmeye başlayın. Tişörtlerin renklerinin birbiriyle uyumlu olursa eğer yaptığınız paspası daha güzel gözükmesine sebep olacaktır. Tişörtler dikey şeklinde kestikten sonra hepsini yan yana koyun ve uzun ince kesilen tişört parçalarını birbirleriyle karıştırın.

Tişört parçalarını üçer üçer ayırın, her parçanın ucunu birbiriyle iğne iplikle renklerine uyumlu olacak şekilde tişört parçaların uçlarını dikin ve ardından örmeye başlayın. Örmüş olduğunuz bu tişört parçalarını tamamını ördükten ve uçlarını diktikten sonra örülmüş olacak örgü tişörtleri yan yana koyun ve yanlarından dikmeye başlayın. Dikim işlemi bittikten sonra paspas da bitmiş olacaktır. Yapmış olduğunuz paspası banyo da ayak paspası olarak kullanabilirsiniz.

[reklam id=1]

Farklı renk, desen ve dokularda yaratıcı paspaslar yapabilir hatta işinizi ilerletip bu tasarım paspasları kazanca dönüştürebilirsiniz. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış bir durum olup, paspasa para vermek yerine kendi el emeğinizle yaptığınız bu eşyayı kullanabilir ve eskiyen eşyaları bu şekilde değerlendirip evinizin istediğiniz yerinde kullanabilirsiniz.

Eskiyen eşyaları atmak yerine bunları değerlendirmek hem sizi iyi hissettirecek hem de paradan dolayı tasarruf etmenize yol açacaktır.

Eski Tişörtlerden Paspas Nasıl Yapılır?

Eskiyen tişörtlerin dokusu eğer sert bir doku da ise bu gösterilen işlemi bitirdikten sonra evinizin kapısının önüne koyarak dış paspas olarak da kullanabilirsiniz. Eğer bir çocuğunuz varsa onun da çeyizine böyle paspas yaparak koyabilir, el emeği bir şeyler yapabilirsiniz. Gününüzü eğlenceli hale getirmek size kalmış, hemen gidin ve dolabınızdan eskimiş olan tişörtleri ayıklayın ve bunları renkli paspaslar haline getirin.